31 Ocak 2006

yoğuşmalı kombiler ve kaskad sistemleri

kaskad sistemlerinin projelerinde baca hesabına gerek varmı?kaskad sisteminin avantajları nelerdir.beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim31 Ocak 2006

Kaskad sistemlerinde proje onay aşamasında, kullanılacak toplam kapasite üzerinden baca hesabı onay mühendisi tarafından istenir.Üretici firma kombisinin kaç tane kaskada izin verdiği,birbirleri arasındaki mesafelerin min. ve max. değerlerini ve ayrıca olması gereken max. baca yükseklik değerleri firma mühendisine verir. firma mühendiside  onay mühendisine verir.faydaları ise yüksek verim,birden fazla cihazla yüksek kapasitelere ulaşma vb. avantajları vardır.


31 Ocak 2006

yoğuşmalı kombilerde buderus'u mu yoksa alarko'nun atag'ınımı tavsiye edersiniz


01 Şubat 2006

ben bederus diyorum.çünkü hem ekonomik,hem atık gaz oranı(NOx) oldukça düşük.aa tabi mag-alm-silisyum baca larını unutmamak gerek.hem hermetik hem bacalı cihazlarda uzun ömürlü.buderusun 273 yıllık deneyimi ile!02 Şubat 2006

         Kombilerle ilgili tüm sorularınızı bekliyorum


03 Şubat 2006

Kaskad sistemleri ısıtma konusunda en iyi çözüm bence yere ve mahale bağlı olarak.Ben kurduğum sistemlerde hiç bir zaman problem yaşamadım.Herkeze de tavsiye ederim.


04 Şubat 2006

  Kombilerle ilgili tüm sorularınızı bekliyorum

alegria kardeş,tek eşanjörlü kombimi? yoksa çift eşanjörlü kombimi?

 
13 Şubat 2006

tek eşanjörlü kombilerde kullanım susyu ile tesisat suyu iç içe borulardan aynı eşanjöre geliyo çiftte ise ısınan tesisat suyu diğer eşanjöre gelen kullanım suyunu  karşıt geçişli ısı transferi yoluyla ısıtıyo.böylece ana eşanjör kullanım suyundaki kireçten korunmuş oluyo.buda çift eşanjörlü kombinin ömrünün daha uzun olmasını sağlıyo.

başka bi avantajı varmı bilmiyorum.bilgilendirirseniz sevinirim. 
22 Şubat 2006

merhaba tek ve çift eşenşörlü olan kombiler bakınca sanki çift eşanşörlü kombi daha iyi gibi bir izlenim doğal olarak doğuyor fakat arkadaşlar kombi satış tekniği olarak kullandığımız çif eşanşölü mantığı aslında iyi bir şey değil.tabi çift eşenşörlünün farkı var ama genelde bu daha sonra dezavantaja dönüyor.

tek eşanşölü kombiler çif eşanşölü kombilerden daha az parçaya sahip olduğu için ilerdeki sıkıtılarda tek eşanşörlü kombilerde o kadar fazla maliyetli bir sorun yaşanmaz. ve uygun fiyatta olurlar.örneğin kombilerin en sık karşılanan bir şey eşanşör tıkanması buda büyük bir oranda değişmesiyle sonuçlanıyor.tek eşanşörlü kombinin eşanşör değişirse doğal olarak hem kullanım suyu hemde kalarifer sisteminin eşanşörünü değiştirmiş olacak ve çift eşanşörlü kombi kadar ucuk bir fiyatı yok.çift eşanşölü ise kalarifer eşanşörü bozulduysa onu değiştirir ve fiyatı tek eşanşölüyle aynıdır. aradaki fark kısaca aynı ücrete biri iki işlevli ama tek olan parçayı değiştiryor.diğeri aynı paraya tek işlevli parçayı değiştiryor.lur ya diğeride sonra arızalancak sonuçta..

böyle örnekleri çogaltabiliim.

 
20 Mayıs 2006

 

merhaba,

baca ve havalandırma sistemi ile ilgili sorularınızı bekliyorum

 
20 Mayıs 2006

yoğusmalı kombide rakip tanımayan alarko atag..tavsiye ederizz...


Reklam