03 Haziran 2008

merkez sistemden bireysel sisteme geçiş

Merhaba,

Biz 53 daireli 7 bloklu merkezi sistemle ısınan bir sitede yaşıyoruz.Bu sene gündeme gelen merkezi sistemden bireysel sisteme geçmek isteyen apartman sakinleri ve yöneticileri(44 daire) kendi kafalarına göre karar alıp bireysel sisteme geçiş yapıyorlar.Belediyeden cıkartıgımız apartman projesi 4152 m2 fakat diğer arkadaşlar apartmanları tek tek göstererek tek bir yerden sısnan apartmanların 2000m2 altında olduğunu iddia ediyorlar.Şu anda mahkemeye verdik fakat ego ya başvurup sitenin dogalgaz aboneliğini iptal ettirdiler ve sayacı söktüler ve kişisel anlamda söyledikleri şeyde mahkeme sonuçlanmadan bu işi oldu bittiye getirmek.

Ne yapabiliriz.Mahkemeden nasıl bir sonuç çıkar.03 Haziran 2008

 

rahat mı batmış onlara

merkezi sistem en ucuz ısınma sistemi

eğer mahkemeyi kazanırlarsa fena. emsal teşkil eder

merkezi sistemli yerlerde bir kaç sivri zekalı çıkıp kombi sistemine geçmek isteyebilirler

bence merkezi sistemin yararlarını iyice anlatın onlara. hatta hangi markanın kazanını kullanacaksanız o markanın yetkili kişileride yanınıza alıp tanıtım yaptırın.
03 Haziran 2008

Malesef maliyetini, bireysel sistemin zararlarını ve merkezi sistemin faydalarını anlatmama rağmen birkaç anlayacak kapasitede de değiller. 30 senedir merkezi sistem kullanan site 30 sene sonra bireysel istiyor.Onca sene ısınamamışlar mı hiç diye düşünüyorum.

Yaptıklarının yasa dışı olduğunu bile bile mahkeme sonuçlanmadan kırdırıp döktürmek istiyorlar.Ne olur bilemiyorum.
10 Haziran 2008

mahkeme yüzde yüz oybirliği ister.siz davayı kazanırsınız onlarda yapılan masraflarla birlikte yeni abonelik bedellerini öderler...


10 Haziran 2008

mahkeme hemen de sonuçlanmayabilir

 
10 Haziran 2008

mahkeme hemen sonuçlanmaz muhtemelen ama zararınız tespit edildiğinde ödenir


10 Haziran 2008

Bu sene gündeme gelen merkezi sistemden bireysel sisteme geçmek isteyen apartman sakinleri ve yöneticileri(44 daire) kendi kafalarına göre karar alıp bireysel sisteme geçiş yapıyorlar.makçaoğlu'dan alıntıdır.

Arkadaşım o insanların da (bireysel sistemi tercih edenler)kendine göre bazı iddiaları vardır. Onların iddialarını bilsek daha sağlıklı yorum yapabiliriz.
10 Haziran 2008

EGO'nun uygulamasını bilmemekle birlikte diğer birçok gaz dağıtım şirketinde eğer merkezi sistemde doğalgaz kullanıyor ve bireysel sisteme geçmek istiyorsanız sizden talep edecekleri ilk şey apartman karar defterinde tüm daire sahiplerinin bireysel sisteme geçtiğine dair alınan karar ve imzaları. Buna karşı olan bir tane daire sakini bile olsa yinede bireysele geçemezler.


10 Haziran 2008

merkezi sistemden bireysel sisteme geçebilmek için yüzde yüzün kabul etmesi ve karar defterini imzalaması gerekiyor. bir kişi bile karşı olsa sistem değişikliği yapılamaz mahkemeyi siz kazanırsınız.


10 Haziran 2008

bu konu hakkında bir çok kez konuşulmuş olup gerekli bütün cevapları bu linkten bulabilirsiniz.

http://www.dogalgazprojesi.net/forum/forum_posts.asp?TID=5800&PN=1
10 Haziran 2008

ayrıca başlangıçta bu kadar sorunla karşılaşılıyorsa bence bireyselde kalsınlar yoksa ilerde oluşacak problemleri birlikte hareket ederek çözmeleri mümkün değil.. buda benim şahsi fikrimdir


Reklam