dogank
dogank
01 Temmuz 2016

marka model ve tür seçimi için yardım

Merhaba;

Mevcut bacalı kombi değişimi için bir kombi tercihinde bulunmam gerekiyor günlerdir okuyup araştırıyorum. Gerçekten karar verilmesi en zor konulardan biri. bu nedenle uzman ve teknik görüşlerinizden faydalanmak isterim.

mevcut kombi mutfakta ancak değişiklik sorası kombiyi cam balkona almak istiyorum. Ankarada 120 m2 kuzey cephe yalıtımsız bir apartman dairesinde oturuyorum. Ev içerisinde toplam 8,5 metre petek boyu ve gidiş geliş boru sistemi mevcut. Yani her petek için ayrı hattım yok. Peteklerim Demirdöküm Marka. Alt katım ve üst katım dolu. yani arakatta oturmaktayım. normal kış günlerinde kombim 40 derecede yanıyor ve aylık 300 -350 doğalgaz faturası ödüyorum. Fatura korkusundan dolayı kombiyi 50 derece üzerinde hiç kullanamadım:)

Öncelikle yukarıdaki teknik bilgiler doğrultusunda tercihimi yoğuşmalı kombiden yana kullanırsam ve aradaki fiyat farkınında konvansiyonel kombiye yaklaşık 1000 TL fark attığını düşünecek olursak aradaki farkı kaç senede tolere ederim.

bir diğer sorum cevabınız motordan tam yoğuşmalı kombiden yana olursa marka olarak Buderus Logamax Plus GB-062-24 KW, Buderus Eco Plus GB 042 22 KW , Bosch Condens 2500 W 24KW, E.C.A. Confeo Premix-S CP 24 Kw modellerinden hangisi olur. Daha az sorun çıkarması, kaliteli servis, az yakması ve verimli ısıtması bakımından değerlendirebiliriz.

Eğer cevabınız konvansiyonel kombi ise Buderus Logamax U042 24K Eco 24KW ,Buderus Logamax U052 24KW, Buderus Logamax U072-24 KW veya Bosch Exculisive 24 Kw modellerinden hangisi olurdu.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.

Bu konuda henüz bir cevap yazılmamış.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.