nrcslm
nrcslm
20 Temmuz 2016

Yazı Çakışma hatası

Tecrübeli ablalar abiler kardeşlerim bu işte yeniyim. Programı yeni yeni öğreniyorum. Yazı çakışma hatası aldım ve sorunu çözemiyorum birisi bana gösterebilir mi şurada çakışma var diye. Projeyi bu şekilde göndersem red alırmıyım? Şimdiden teşekkürler.Teşekkürler.

Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
21 Temmuz 2016

projeyi kaydet sonra yeniden aç kapa gerekirse pc yi aç kapa. yazı çakışması gene var derse bütün yazıları tek tek kontrol et. yok deme kesin  vardır.. üst üste gelmiştir kesin bir redüksiyon veya hat ismi numarası..
1. önce izometriden bak. bütün yazıları yerınden oynat kesin çıkar..
2. sonra kat planlarına bak yazıları erinmeden  tek tek yerini 1-2mm kadar kaydır. sağa sola farketmez amaç çakışan yazıyı bulmak.. 
KOLAY GELSİN BASIMA  ÇOOK geldi... Başka  yardım edebileceğim birşey varsa yaz buradan.

Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
21 Temmuz 2016

Pojende birşey dikkatimi çekti eğimli yükselen hat yapmışssın. 4. kat çatı katımı.. kolon tesisatında  olsa anlayacağımda iç tesisatta pek rastlanmadık birşey.?

Birde sayaçtan sonra hemen içeri girmişsin normalde 3-5 cm yukarı çıkılıp sonra içeri girilir. Gerçi ona da pek baktıkları da yok.. Sana kolaylık olması açısından sormuştum..
EXELANS2016-07-21 06:38:12

nrcslm
nrcslm
22 Temmuz 2016

Hocam öncelikle yarıdımın için teşekkürler. Valla kaç kere kapandı açıldı pc çok aradım yerinden oynattım bulamadım. Biraz daha kurcalayım bu şekilde göndermek istemiyorum. Proje çatı katı değil ama eğimli boru var 2 tane küçük parça. İşe yeni başladım eğimli ilk defa burda başıma geldi öğrenene kadar canım çıktı çizmeyi eğimi denk getiremedim başta bitürlü :)

Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
23 Temmuz 2016

bended ılk 3 ay eziyet çektim ama sonradan öğreniyorsun. insan bile ilk başta emekliyor sonra yürümeyi öğreniyor.

nrcslm
nrcslm
23 Temmuz 2016

Aynen öyle :) Ben bütün yazıları yerinden oynattım hala bulamadım çakışmayı kafayı yemek üzereyim.

semiyildiz
Danışman semiyildiz
25 Temmuz 2016

genelde kolon numaraları üstüste biniyor normalde belli olmuyor,kolon dikey hat nolarını oynatmayı dene.

yukarıdaki problem yazı aralarını iyice açarsan gidebilir,yazı sınırları birbiri ile çakışıyodur.
semiyildiz2016-07-25 07:15:49

nrcslm
nrcslm
25 Temmuz 2016

Yardımlarınız için teşekkürler. Hatayı  bulamadım bende projeyi yeniden çizdim bu sefer yazı çakışması yok. Yeniden çizmem iyi oldu yanlış çizmişim zaten :)

Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
25 Temmuz 2016

nrcslm yazdı:
Yardımlarınız için teşekkürler. Hatayı  bulamadım bende projeyi yeniden çizdim bu sefer yazı çakışması yok. Yeniden çizmem iyi oldu yanlış çizmişim zaten :)

bence de en mantıklısını yapmışsın.. kolay gelsin şimdiden.

nrcslm
nrcslm
26 Temmuz 2016

Teşekkürler :)

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.