şah
şah
23 Eylül 2016

revizyon projesi

Çaylak bir makine mühendisiyim ve yardımıza ihtiyacım var.
Bacalı şofbenden hermetik şofbene dönüşüm için revizyon projesi çizmem istendi.
Projeleri autocad üzerinde çiziyorum.

1.Revizyon projesinde, yeni tesisat projesinden farklı yapılması gereken birşeyler var mı?
2.Eski tesisatın büyük bir bölümü tekrar kullanılacak. Eski boruları ne şekilde göstermem gerekiyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
24 Eylül 2016

şah yazdı:
Çaylak bir makine mühendisiyim ve yardımıza ihtiyacım var.
Bacalı şofbenden hermetik şofbene dönüşüm için revizyon projesi çizmem istendi.
Projeleri autocad üzerinde çiziyorum.

1.Revizyon projesinde, yeni tesisat projesinden farklı yapılması gereken birşeyler var mı?
2.Eski tesisatın büyük bir bölümü tekrar kullanılacak. Eski boruları ne şekilde göstermem gerekiyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

TADİLAT PROJESİ YAPACAKSIN KARDEŞ BUNDAN ZOR BİRŞEY YOK. AMA NEDEN AUTOCAD KULLANIYORSUN DA ZETACAD VEYA GASLİNE KULLANMIYORSUN. HER NEYSE SORULARINA GECELİM:
1. Revizyon projesinde yeni tesisattan farklı  tek boru kalınlıkları değişebilir o da kullanılan debiden kaynaklanan bir artıştır. onu da en iyi zetacad den anlarsın.(ben zetacad kullandığım için)
2. eski tesisatın  tamamının kullanılacağını ancak gasline veya zetacad ile öğrenebilirsin. debiler tutmaz işe boru çapların büyür. unutma kopbi şohbenden fazladır. (kcal olarak)

şah
şah
25 Eylül 2016

ESGAZ zetacad yada gasline sistemini kullanmıyor ve autocad 2004 çizimlerini kabul ediyor sadece.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Benim sormak istediğim eski boruların çapları kurtarıyor ve o borular kullanılacak.

Proje üzerinde eski boruların kullanıldığını nasıl gösterebilirim.?Yetkili gaz firması eski boruların kullanıldığını göster dedi.
şah2016-09-25 09:46:31

Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
25 Eylül 2016

Renk verirsin bu kadar basit üzerine de açıklamada kaç metre ise yazarsın yeni hatta da ayrı bir renk verirsin. en basiti bu olur. 

semiyildiz
Danışman semiyildiz
03 Ekim 2016

eski boruları kesikli çizgi ile göster, lejantında belirt, o zaman karışmaz, biz endüstriyel projelerde bu şekilde yapıyoruz.
Revizyon sebebini proje kapağında açıklama bölümünde belirtmen gerekir ayrıca proje dede yeni hermetik şofben diye belirtmen gerekir.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.