makina-muh
makina-muh
17 Şubat 2011

Gasline’da Proje Düzeltme...

arkadaşlar gasline programında bir çizim yapınca geriye dönüp düzeltme pek yapamıyorum. Özellikle bir iniş ya da çıkış eklemeyi unuttuysam işim çok zor. Lütfen kısa yolu varsa söylermisiniz? Umarım benim beceriksizliğimden dolayıdır.

Demek istediğim zetacatta bir hattı seçip sağ click yapıp "iniş çıkış ekle"diyoruz ve iniş ekleyince devamındaki tüm tesisatı komple indiriyor ya. Gasline de böyle birşey yok mu? örnek resim koydum. Ana kesme vanasından 1 metre kadar sonra 30 santimlik bir iniş vermem gerek. tüm hatları tek tek seçip "hat Uc Kotu" değerini 30 santim düşürmek mi gerek. Eğer böyle ise büyük tesisatlarda işim zor.. (Ben bu projeyi tek tek elimle düzelttim ama bundan sonrakiler için aynı şeyin olmasından korkuyorum)

umut81
umut81
17 Şubat 2011

sanırım tek tek düzeltiyoruz.

alaettin
alaettin
17 Şubat 2011

Maalesef öyle kot hatalarında teker teker düzeltme yapılıyor.

ordu81
ordu81
10 Nisan 2011

eğimli hat ?

brugmaster
brugmaster
12 Nisan 2011

alışmadığından sana zor geliyor zedacad/2   ;) gasline  yarı yarıya daha kolay

ben zetacad te kolonun ortasında 1 hata oldu diye 1 günümü harcamıştım. hatti böl isareti var böl istedigini koy  herhangi bir iniş çıkışa kadar devam ettirmek zorundasın tabiki...ama unutma ozalit daha ucuz sigorta daha ucuz aidat filan yok  buyuk ozalit kücük ozalit olayı  gasline da farketmiyor ucret aynı

bence gasline  hat bol yap ne istersen ekle 5 tane cizgiye tıklayıp 220 230 yazmakmı zor olan XD  bence mantığı daha oturtamadın ondan zor geliyor  gasline ii ilerde anlarsın ;)

makina-muh
makina-muh
12 Nisan 2011

brugmaster yazdı:

ben zetacad te kolonun ortasında 1 hata oldu diye 1 günümü harcamıştım. hatti böl isareti var böl istedigini koy  herhangi bir iniş çıkışa kadar devam ettirmek zorundasın tabiki...ama unutma ozalit daha ucuz sigorta daha ucuz aidat filan yok  buyuk ozalit kücük ozalit olayı  gasline da farketmiyor ucret aynı

bence gasline  hat bol yap ne istersen ekle 5 tane cizgiye tıklayıp 220 230 yazmakmı zor olan XD  bence mantığı daha oturtamadın ondan zor geliyor  gasline ii ilerde anlarsın ;)

arkadaşım zetacadda 1 hataya 1 gün harcıyorsan bu senin zetacadı bilmemendir...  ben iyi derecede hem zetacad hem gasline kullanıcıyım...

zetacadda hattı çift tıklayarak bölmek, hattı taşımak, istediğim yere istediğim nesneyi eklemek bunlar 1 dk lık iş...

gazline de tıklayıp 220 230 yazmak mı zor demişsin... ben öyle projeler çiziyorum ki sen bu projeleri 220 -230 yapmak için yarım saat uğraşırsın... ayrıca ozalit, bakım vs. konuları benim sorum değil ki... sen soruma cevap vermek yerine konuyu dağıtmışsın...

demek ki benim sorduğum sorunun cevabı, gasline da servis kutusu yanında bir cm lik iniş-çıkış eklemek bile bazen 1 saatini alabilir ve ben bunu düzeltmektense oturup yeniden çizmeyi bile düşünecek kadar bu hammaliye işi sevmiyorum...

eğer soruma cevap vereceksen buyur yaz ama burada cevap vermek yerine konuyu dağıtacaksan bence bırak dağınık kalsın...

fsm11
fsm11
12 Nisan 2011

brugmaster yazdı:

makina-muh arkadaşımız çok haklı, arkadaş takıldığı bir konuda yardım istemiş siz konuyu nereye getirmişsiniz site yönetimi bu tür abartılı ve taraflı mesajlara müdahale etmeli. Arkadaşın zetacadle bir sorunu var sanırım

Kolay gelsin

nkergun34
Uzman nkergun34
12 Nisan 2011

Gasline programının kullanılmakta olan versiyonunda bu tip sıkıntılar malesef var.

Sanırım çalışmalar yeni versiyona (üç boyutlu) odaklandığı için mevcut programın hatalarını gidermek için çok fazla mesai harcanmıyor.

Umuyorum ki yeni programda projenin çizilmesi çok daha pratik olacak.

Kolay gelsin.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.