Administrator
Site Yöneticisi Administrator
02 Aralık 2013

Firmalar Logo’ları İle Ayırt Edilecek

Doğalgaz zehirlenmelerine karşı özellikle tesisatlara dışarıdan müdahale edilmemesi yönünde sık sık uyarılarda bulunan İGDAŞ, yapılacak her türlü müdahalenin yetkili birimler tarafından gerçekleştirilmesi yönünde önemli bir adım attı. Kurum, bu amaçla "doğalgaz sertifikalı firma logosu" uygulaması başlatarak yetkili firmaları yetkisiz olanlardan ayırmaya başladı.

Kış aylarının kabus haberlerinden biri olan doğalgaz zehirlenmelerine karşı İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. (İGDAŞ) yetki verdiği firmaları, özel bir yöntemle ayırmaya başladı. İGDAŞ, doğalgaz Mühendisleri Derneği'nin de desteğiyle hazırladığı proje ile sertifikalı firmaların yetkisiz firmalardan farklılaşması ve güvenli firma algısının yaygınlaşması için doğalgaz sertifikası bulunan firmalara ışıklı tabela uygulaması başlattı.

Logo uygulamasının güven veren firma algısı oluşturmaya yönelik olduğunu belirten İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, “Doğalgaz sektörünün okulu olarak kabul edilen kurumumuz sektöre örnek olacak yeni bir adım daha attı. Biz gerek İstanbullulara gerekse Türkiye genelinde tüm doğalgaz kullanıcılarına ulaşmayı hedeflediğimiz projelerle güvenli doğalgaz kullanımının önemini her fırsatta anlatıyoruz. ‘Doğalgaz Sertifikalı Firma logolu ışıklı tabela’ ile de yetkili firmaların daha kolay tanınmasını sağlayacağız. Bu logoyu gören doğalgaz kullanıcıları gönül rahatlığı ile bu noktalara başvurabilir. Bu logolu ışıklı tabelaya sahip sertifikalı firmalar servisler doğalgaz iç tesisat yapım, bakım ve onarım sertifikasını elinde bulunduran firmalardır. Hazırlanan kurumsal giydirme ile sertifikalı firmalar diğerlerinden kolayca ayrışacak, doğalgaz kullanıcılarının doğru ve güvenilir firmayı kolayca tespit etmesi sağlanacaktır.” dedi.

Aslan, sertifikalı firmaların isimlerine İGDAŞ’ın web sitesinde yer verildiğini de sözlerine ekledi.

Bu konuda henüz bir cevap yazılmamış.Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.