burcuniq
burcuniq
11 Ekim 2014

CNG kullanımında Novacomet'in Yeri

Merhaba arkadaşlar;

Bazı cng ile yapılan tesisatlarda novacomet kullanıldığını görüyorum. Benim bildiğim Novacomet lpg için kullanılan bir regülatör.

Cng de 1. kademe de basınç yaklaşık 4 bar'a kadar düşürülüp 2. kademeye geçiliyor. tam olarak 4 bar olmuyor. genelde 5-6 bar'da basınçlar kalıyor. 2. kademe de novacomet ile giriş çıkış basıncı ayarlanıyor. Bu konuda görüşleriniz nelerdir. Doğalgaz da kullanılan başka regülatörler de iş görmez mi? illa novacomet mi kullanmak gerekir? novacomet'in cng de kullanılmasında sakınca var mıdır? varsa nedir?

teşekkürler.


VB
Danışman VB
27 Mart 2015

Selam. Özelden yazdığınız mesaja buradan cevap veriyorum.Ayrıca uzun bir süre gecikmeli bir cevap olacak. CNG Sistemleri Likit-Gaz fazı dönüşüm sistemleridir.

Bundan dolayı Marka ismi vermeyeceğim ancak doğalgaz da kullanılan ( yüksek basınç tarafları hariç ) düşük basınç taraflarında kullanılan Örneğin İşletme basıncı 300 mbar ve reg dayanım bacıncı 1 bar yada 4 br gibi bu tür regülatörleri CNG tesisatlarında kullanmayınız.LPG tesisatlarında kullanılan Novacomet regülatörlerini 4 bar altı 2.kademe tesisatta güvenli kullanbilirsiniz.
SelamlarCevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.