ahmetkara46
ahmetkara46
30 Ekim 2015

Yivli Kaplinlerin Montajı Nasıl Yapılır

YivliKaplinlerin Montajı Nasıl Yapılır

 

1.     Yiv açtıktan sonra boru ağzında herhangibir yumru, delik veya çapak olmadığını kontrol edin. Sızıntıları önlemek içinönce bunları temizleyin.

2.     Bir darbeli anahtar kullanarak öncedenbirleştirilmiş kaplinin vidasını açın.

3.     Contanın keçe ağızlarına nötr yağlamamaddesi uygulayın. Döküm parçaların iç kısmına da yağlama maddesi uygulayın.


yivli_kaplinlerin_montaji_nasil_yapilir_www.yanginkaplin.com yivli_kaplinlerin_montaji_nasil_yapilir_www.yanginkaplin.com yivli_kaplinlerin_montaji_nasil_yapilir_www.yanginkaplin.com


4.     Contayı boru ağzının üzerinden kaydırın veağzı tümüyle kapladığından emin olun.

5.     İki boru ağzını bir araya getirin vecontayı boru ağzının üzerinden itin.Contanınortada olduğundan ve her iki boru ağzını da kapladığından emin olun.


yivli_kaplinlerin_montaji_nasil_yapilir_www.yanginkaplin.com


6.     Döküm parçanındış çapı ve yiv çapı üretici tarafından verilen tekniközelliklere uymalıdır.

7.     Bir döküm parçayı contanın etrafınayerleştirin. Contanın üzerine yerleştirildiğinde, döküm parçanın yivineoturduğunu görmelisiniz.

8.     Döküm parçaya bir cıvatayı geçirerektakın. Cıvata başının muhafazaya mükemmel biçimde uyduğundan emin olun. 


 yivli_kaplinlerin_montaji_nasil_yapilir_www.yanginkaplin.com

9.     İkinci döküm parçayı cıvata üzerindengeçirin ve cıvata üzerindeki somunu parmakla çevirerek sıkın. Ardından ikincicıvatayı yerleştirin ve parmakla sıkın.

10.  Her ikicıvatayı da sırayla uygun bir lokma anahtarına sahip bir darbeli anahtarkullanarak kaplin tümüyle kapanana kadar sıkın. Opsiyonel olarak cıvataları birtork anahtarı kullanarak belirtilen torkla sıkabilirsiniz. Daha yüksek bir torkuygulamak sızdırmazlığı iyileştirmez ve kapline zarar verebilir.

 

Not: Uygun bir sızdırmazlık için tork standartlarına uyulması gerekir. Çok büyük bir tork, kaplininsızdırmazlık özelliğiniiyileştirmez, aksine cıvata ve muhafazaya zarar verecek, hatta ayrılmalara sebep olacaktır. Çok düşük bir tork sızıntıya sebep olacaktır. Hem ayrılmalarhem de sızıntı yaralanmalara veya kayba yol açabilir.

www.yanginkaplin.com

< id="SLloc" ="" title="Dili kilitle">< id="SL_lng_from">< value="auto">Dili algıla< value="af">Afrika Dili< value="de">Almanca< value="ar">Arapça< value="sq">Arnavutça< value="az">Azerice< value="eu">Baskça< value="be">Belarusça< value="bn">Bengalce< value="bs">Boşnakça< value="bg">Bulgarca< value="my">Burmaca< value="ceb">Cebuano< value="ny">Chicheva< value="cs">Çekçe< value="zh-CN">Çince Basit< value="zh-TW">Çince Eski< value="da">Danca< value="id">Endonezyaca< value="hy">Ermenice< value="eo">Esperantoca< value="et">Estonyaca< value="fa">Farsça< value="nl">Felemenkçe< value="tl">Filipince< value="fi">Fince< value="fr">Fransızca< value="cy">Galce< value="gl">Galiçyaca< value="gu">Gücerat Dili< value="ka">Gürcüce< value="ht">Haiti Creole< value="ha">Hausa Dili< value="hr">Hırvatça< value="hi">Hintçe< value="hmn">Hmong Dili< value="iw">İbranice< value="ig">İgbo Dili< value="en">İngilizce< value="ga">İrlandaca< value="es">İspanyolca< value="sv">İsveçce< value="it">İtalyanca< value="is">İzlandaca< value="ja">Japonca< value="jw">Javanese< value="km">Kamboçyaca< value="kn">Kannada< value="ca">Katalanca< value="kk">Kazakça< value="ko">Korece< value="lo">Laoca< value="la">Latince< value="pl">Lehçe< value="lv">Letonca< value="lt">Litvanyaca< value="hu">Macarca< value="mg">Madagaskar Dili< value="mk">Makedonca< value="ml">Malayalam< value="ms">Malezya Dili< value="mt">Malta Dili< value="mi">Maori Dili< value="mr">Marathi< value="mn">Moğolca< value="ne">Nepalce< value="no">Norveççe< value="uz">Özbekçe< value="pa">Pencap Dili< value="pt">Portekizce< value="ro">Rumence< value="ru">Rusça< value="st">Sesotho Dili< value="si">Seylanca< value="sr">Sırpça< value="sk">Slovakça< value="sl">Slovence< value="so">Somalice< value="su">Sundanizce< value="sw">Svahili< value="tg">Tacikce< value="ta">Tamil< value="th">Tay Dili< value="te">Telugu< value="tr">Türkçe< value="uk">Ukraynaca< value="ur">Urduca< value="vi">Vietnamca< value="yi">Yidce< value="yo">Yoruba< value="el">Yunanca< value="zu">Zulu
< id="SL_lng_to">< value="af">Afrika Dili< value="de">Almanca< value="ar">Arapça< value="sq">Arnavutça< value="az">Azerice< value="eu">Baskça< value="be">Belarusça< value="bn">Bengalce< value="bs">Boşnakça< value="bg">Bulgarca< value="my">Burmaca< value="ceb">Cebuano< value="ny">Chicheva< value="cs">Çekçe< value="zh-CN">Çince Basit< value="zh-TW">Çince Eski< value="da">Danca< value="id">Endonezyaca< value="hy">Ermenice< value="eo">Esperantoca< value="et">Estonyaca< value="fa">Farsça< value="nl">Felemenkçe< value="tl">Filipince< value="fi">Fince< value="fr">Fransızca< value="cy">Galce< value="gl">Galiçyaca< value="gu">Gücerat Dili< value="ka">Gürcüce< value="ht">Haiti Creole< value="ha">Hausa Dili< value="hr">Hırvatça< value="hi">Hintçe< value="hmn">Hmong Dili< value="iw">İbranice< value="ig">İgbo Dili< value="en">İngilizce< value="ga">İrlandaca< ed="ed" value="es">İspanyolca< value="sv">İsveçce< value="it">İtalyanca< value="is">İzlandaca< value="ja">Japonca< value="jw">Javanese< value="km">Kamboçyaca< value="kn">Kannada< value="ca">Katalanca< value="kk">Kazakça< value="ko">Korece< value="lo">Laoca< value="la">Latince< value="pl">Lehçe< value="lv">Letonca< value="lt">Litvanyaca< value="hu">Macarca< value="mg">Madagaskar Dili< value="mk">Makedonca< value="ml">Malayalam< value="ms">Malezya Dili< value="mt">Malta Dili< value="mi">Maori Dili< value="mr">Marathi< value="mn">Moğolca< value="ne">Nepalce< value="no">Norveççe< value="uz">Özbekçe< value="pa">Pencap Dili< value="pt">Portekizce< value="ro">Rumence< value="ru">Rusça< value="st">Sesotho Dili< value="si">Seylanca< value="sr">Sırpça< value="sk">Slovakça< value="sl">Slovence< value="so">Somalice< value="su">Sundanizce< value="sw">Svahili< value="tg">Tacikce< value="ta">Tamil< value="th">Tay Dili< value="te">Telugu< value="tr">Türkçe< value="uk">Ukraynaca< value="ur">Urduca< value="vi">Vietnamca< value="yi">Yidce< value="yo">Yoruba< value="el">Yunanca< value="zu">Zulu
Konuşma fonksiyonu 100 karakter ile sınırlıdır
ahmetkara462015-10-30 20:43:00

Bu konuda henüz bir cevap yazılmamış.Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.