cnckmk
cnckmk
27 Eylül 2016

Adana icin uygun kombi ve petek secimi

Merhaba,

Adana'da yasiyorum, malumunuz Turkiye'nin en sicak kenti. Yilin cogunlugu sicak geciyor sadece Aralik, Ocak ve Subat aylarinda biraz soguk yapiyor ama sifir derecenin altina nadiren duser. Zaten buraya kar da yagmiyor. Esim sogugu sevmedigi icin yeni aldigim eve dogalgaz taktiriyorum. Simdi evi anlatayim;

95 metrekare dubleks daire
isi yalitimli
4. katta mutfak , cocuk odasi ve banyo var. mutfak amerikan mutfak yani salonla bitisik. Banyoda havlupan, salonda 1 adet 120cm ye 60 lik petek var. Cocuk odasi kucuk biraz 16-17 metrekare ancak var burada da 1 Adet 120cm ye 60 lik petek takilmis. cocuk odasi icin takilan petek bana biraz fazla gibi geldi. ancak mutlak salon ve cocuk odasi L seklinde yani arada hol veya antre yok ev zaten kucuk.

5. kat yani cati katinda yatak odamiz giyinme odasi ve banyo var. burada 2 adet 120cm ye 60 lik ve banyoda da havlupanimiz.

simdi 95 metrekare nin yarisi alt kat yarisi da ust kat olarak dusunun.

Kombi olarak 
vaillant pro ecotec 236 / 5-3 
takilmis. 4 petekte de termostatik vana var ECA marka.


Simdi kafam karisti bu vana ve kombi ayari nasil olacak ? Kombiden dereceyi kac yapmam en ekonomigi olur ? vanalar kac ayarlanacak ?

Kombi modulasyonlu mu calisiyor yoksa termostatik vayana gore dur kalk mi yapiyor ?

birde bu kombi ay anda iki banyoda banyo yapilmasini kaldirabilir mi ?

ben ev cok sicak olsun istemiyorum, sevmiyorum daral geliyor. Uygun ayarlamalari nasil yapacaim ?

semiyildiz
Danışman semiyildiz
03 Ekim 2016

sıfırın altına inmiyorsa kombiyi 50 dereceye ayarla ve termostatik vanaları istediğin oda sıcaklığına göre ayarla ,termostatik vanaların kombi ile bi alakası yok içindeki temostat ile otomatik debi ayarı yapar,oda istenilen sıcaklığa ulaşması için petekten geçen sıcak suyu ayarlar,
odalar istenilen sıcaklığa ulaştıgında toplam sıcaksu kullanın debisi azalır ve kombide fazla yakmamış olur tasarruf sağlar. çok güzelbir kombi secmişler, yoğuşmalı olması extra avantaj.

VAİLLANT HERMETİK TAM YOĞUŞMALI KOMBİ VUW TR 236/3 Isıtma : 17000 kcal Sıcak su : 11 lt/dk

normal şartlarda 11 lt/dk iki kişi duş alabilr ancak eşit kullanırlarsa,biri çeşmeti fazla açarsa diğeri zorlanır, konforlu bir duş olmaz.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.