hvac
Uzman hvac
25 Ocak 2017

Duvar Tipi kazan eşanjör delinmesi?

Arkadaşlar, dün incelemeye gittim 4'lü kaskad sisteminde 4 adet Wolf CGB 100 kazan mevcut.3 ünün eşanjörleri delinmiş.Dönüş hattına baktığımda gördüğüm bir hata var.Cihaza en yakın pompa var.Pompa Alarko NVPO 53-25.Bu pompa cihaz yüksek sıcaklıkta çalıştığında debiyi yetiştiremiyor.Cihazın kendi değerleri ile karşılaştırdığımda bunu gördüm.Ayrıca pompadan önce sivri zekalı birisi yaylı çekvalf koymuş.Çekvalf'ten önce bir filtre ve hepsinden önce kapalı genleşme tankı bağlantısı yapmış.
Benim düşüncem, kazanlar yüksek sıcaklığa çıktığında debi yetersiz kalıyor ve bu nedenle delinmeler oluyor.Sizin fikirlerinizi de almak isterim.


ayzem
ayzem
01 Mart 2017

Acaba sular çok kireçli de bu sebeple delinmeler oluyo olabılır mı?


Engin UYSAL
Supervisor Engin UYSAL
01 Mart 2017

[QUOTE=hvac]Arkadaşlar, dün incelemeye gittim 4'lü kaskad sisteminde 4 adet Wolf CGB 100 kazan mevcut.3 ünün eşanjörleri delinmiş.Dönüş hattına baktığımda gördüğüm bir hata var.Cihaza en yakın pompa var.Pompa Alarko NVPO 53-25.Bu pompa cihaz yüksek sıcaklıkta çalıştığında debiyi yetiştiremiyor.Cihazın kendi değerleri ile karşılaştırdığımda bunu gördüm.Ayrıca pompadan önce sivri zekalı birisi yaylı çekvalf koymuş.Çekvalf'ten önce bir filtre ve hepsinden önce kapalı genleşme tankı bağlantısı yapmış.
Benim düşüncem, kazanlar yüksek sıcaklığa çıktığında debi yetersiz kalıyor ve bu nedenle delinmeler oluyor.Sizin fikirlerinizi de almak isterim.
[/QUOTE]
 
 
Sıralaman nasıl bilmiyorum ama elimdeki bir sıralamayı gönderdim. bununla karşılaştırabilirsin. 35 dairelik bir binanın kaskad sistemini yapıyorum. karşılıklı konuşuruz.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.