kyıldırım
kyıldırım
09 Mayıs 2017

Mekanik Tesisat Çizimi için İşyeri açmak

Sadece Mekanik tesisat çizimi için iş yeri açmak istiyorum, gelen işleri teknikere çizdirip imzayı kendim atacağım, bu şekilde para kazanabilir miyim ? 


canguntan
Danışman canguntan
17 Mayıs 2017

Diğer illeri bilemem ama Kayseri'de zor. Önceden başlayan arkadaşlar çevreleri sayesinde az çok para kazanıyor ama açıkçası proje bedelleri odanın belirttiği ve kestirdiği faturadan çok farklı.Burda kırımlar daha yeni %40 seviyesine geriledi.Önceden %70'leri buluyordu.
Çevreniz varsa iş alırsınız ama sadece tekniker arkadaşlara çizdirip imza atmak ne kadar etik orası tartışılır. Çoğunlukla kopyala yapıştır şeklinde oluyor. Sorun çıkabiliyor. Geçen sene iki binanın bilirkişiliğinde bunu tespit ettim. Çizdirseniz bile iyice kontrol etmeden imza atmayın. Bulunduğunuz ilde varsa bu işi yapanlar, onlardan fikir alın ve MMO Şube ile görüştükten sonra karar verin.


kyıldırım
kyıldırım
18 Mayıs 2017

Yorumlarınız için teşekkürler. 


kyıldırım
kyıldırım
18 Mayıs 2017

kyıldırım yazdı:
Yorumlarınız için teşekkürler. 


Esasında ben de çizebilirim, yaklaşık bir 8 saatte ortalama bir binayı çizebiliyorum, burada iş bulabilir miyim sorusu kafamı kurcalıyordu , izmir bölgesinde kırım oranları hakkında biraz araştırma yapmak iyi olacaktır. saygılar.Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.