krcy
krcy
13 Haziran 2017

Bir fikir verirmisiniz arkadaslar ?

Herkese öncelikle merhabalar , okulu bitireli 5-6 oldu bu sure icinde bir dogalgaz firmasinda calistim fakat bu firma da köreldim resmen ve beni karamsarliga itti. Isin icine girmeden once daha hevesliydim. Bunlarin sebeplerine gelince nerdeyse tum kesif talepleri bir tanidik vasitasiyla geliyordu ve uçuk teklifler yuzunden cok az is alindi. Merak ettigim sey dukkan ve konumunun hic mi bir önemi yok ? Bu kadar firma bosa mi dukkan tutmus ? Sizinde islerinizn ayni sekilde çevre vasitasiylami dönüyor ? 
Tam sezon baslamadan önce muhendis bir arkadasimla birlikte kendi is yerimizi acmayi dusunuyorduk fakat basta da dedigim gibi islerin cevre uzerinden donmesi bizi korkuttu. Yani bizim bu kadar is alabilecegimiz bir cevremiz yok. Ilan afis bastirarak ayda  150-200 Tl taksitle gaz tesisatida yapamayiz. 
Ne diyorsunuz vaz mi gecelim bu sevdadan yol yakinken ? Gidip fabrikaya aksama kadar 1800-2000 tl maasla calismakta canimi skiyor...yasar05
yasar05
14 Haziran 2017

Sehir onemli Sehirdeki abone olmayanlarin orani O sehir deki dogalgaz firma sayisi Yeni firma iseniz taninmaniz biraz zaman alir Musteri memnuniyeti onemli fakat ticarethanede para donmeli Musteri musteri getirir. .... .... Vs Bol ve bereketli kazanc dilerim


yasar05
yasar05
14 Haziran 2017

Sehir onemli Sehirdeki abone olmayanlarin orani O sehir deki dogalgaz firma sayisi Yeni firma iseniz taninmaniz biraz zaman alir Musteri memnuniyeti onemli fakat ticarethanede para donmeli Musteri musteri getirir. .... .... Vs Bol ve bereketli kazanc dilerim


Engin UYSAL
Supervisor Engin UYSAL
15 Haziran 2017

sevgili Haydar arkadaşım sana elimden geldiğince açıklayıcı olmaya çalışacağım ve bunları okuduktan sonra karar senin:
1.Bende senin gibi yaklaşık 5-6 yıldır bu işin içindeyim. Rekabet zor hele de küçük bir yerde isen daha zor.Çünki seninde dediğin gibi çevre faktörü çok önemli. Sen diğer büyük firmalar gibi asla 250-300 tl taksikle iş yapamazsın buna ne can nede arkanda banka olsa dayanmaz bu 1.
2.Doğalgaz değilde işi mekanik tesisat olarak düşünmelisin asıl para işin mekanik tesisat kısmında (havalandırma- yangın- pissu-temizsu- doğalgaz-ısıtma) bunlardan en azından doğalgaz ve ısıtmayı alsan seni zaten ihya eder. ama diğerlerini de alırsan keyfinden yenmez. Ama bu iş mütahhitten geleceği için nakitte zorlar adamı. Çünki onlar evrakla çalışırlar kenarda biraz para lazım bu esnada 100 bin TL civarında(işin büyüklüğüne göre değişir bu rakam) 2.
3.Bu işte iş yeri kuracaksan Mühendis ile değil usta ile açman gerekir çünki sen zaten mühendissin sana usta lazım hem çevresi olacak hemde gözü tok olacak ve seni her şekilde kollayacak.(maddi manevi çevresiyle seni besleyecek)
4.Bence sen gazın yeni gelmiş yerlere geç derim orada deli gibi mühendis arayacaklar 2500-3000 tl net gelirin olur. Ve en önemlisi kendini endüstriyelde geliştir. Herkesin gözü kesmez onu yapmaya ama yapabiliyorsan işte o zaman aranan adam olursun.
Bana da dünyalarca iş teklifi geliyor diyorlar 250 bin tl -300 bin tl vereyim senle ortak gireyim. Banane kardeşim seni neden zengin edeyim diyorum benle gireceksin işten anlamayacaksın ben hamallık yapacam sen para kazanacaksın yok öyle yağma giderim bir firmada 3000 tl mi alırım kafam rahat olur.
5. Seçeceğin firmanın çevresi olsun ve mekanik tesisat işi yapsın doğalgaz falan bunlar boş iş önemli olan mekanik tesisat. Birde işleri sen gögüle orada her şeyiyle sen ililen aldısı çıktısı vergisi sen takipte ol ki piyasaya hakim olasın. Ve en önemlisi bilir kişi olursan aranan olursun Karar senin kolay gelsin.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.