hittaf_05
hittaf_05
27 Ağustos 2017

Zeta Cad ile Doğalgaz Projesi çizerken ölçülerde hassasiyet olması gerekir mi?..

Zeta Cad ile Doğalgaz Projesi çizerken ölçülerde hassasiyet olması gerekir mi?.. Video gönder ben çizerim diyenler var..bunlar göz karari bir uzunluğa göre mi çiziyorlar?. Gaz açmaya gelen görevli uzunluk kontrolü yapiyor mu?.. yani projeyi genel kaba taslak çizip boru uzunluklarinin tam olmasi o kadar önemli degil midir?..


muhammetfatih
muhammetfatih
27 Ağustos 2017

Hocam gelen mühendis % 30 a kadar tolerans gösterir. Ama 2 kat 2.5 kat kısaltır san anlaşılır mesela daire içi kritik hat 0.78 olmuşsa ve hat uzunsa adamın dikkatini çeker ölçü alır her mühendis az çok kaç metre kurtarır bunun hesabını bilir kabataslak ama her parcadan 15 20 cm kisaltma sorun olmaz


hittaf_05
hittaf_05
28 Ağustos 2017

Hocam Normalde nasıl yapılıyor metre ile ölçü alınıp mı yapılıyor?.. yoksa keşif yaparken göz karari burasi 3 metre gelir vs tarzında mı ölçü alıp mi zetacad'de çizeceğiz?..


Engin UYSAL
Supervisor Engin UYSAL
28 Ağustos 2017

kardeş normalde metre ile ölçülür ama bazen uzmanlaşmış arkadaşlar ölçmeyebiliyor. bende kısa mesafelerı ve iniş çıkışlarda ölçü almıyorum.


muhammetfatih
muhammetfatih
07 Eylül 2017

genelde metre değiş de adımla ölçüyorum  mesele 1 adım 1 metre gibi  ama hat uzunsa ve  kurtarmayacak gibi bir kuşku düşerse içime kesinlikle metre kullanıyorum bir dee kolonlarda kesinlikle metre ile ölçüm yapıyorum yaklasık 300 gaz açtım hiçbir sıkıntı olmadı ve sultan gazi bölgesinde açıyoruz piyasada olanlar bilir en kıl mühendisler nbu bölgededir. borunun geçtiği güzergah önemlidir gerisini önemsemez kimse 


hittaf_05
hittaf_05
12 Eylül 2017

teşekkürler
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.