mhndsmery
mhndsmery
02 Ekim 2017

Gasline'da kaskad baca nasıl çizilir?

Selamün Aleyküm arkadaşlar kaskat baca çizimde birden fazla kazanın bacasını nasıl tek bacada gösteriyoruz aceba?


elartanibereket
elartanibereket
02 Ekim 2017

slm cihazları ekledikten sonra ilk baştaki cihazın üzerine tıkla ve kaskad baca toplayıcı ekle...daha sonra diğerlerinin bacalarını kaskad toplayıcı üzerine sürükle...yeşil bir nokta olacak bacaların üzerinde onu tutup sürüklyeceksin...sonra baca ekle ile baca da ekleyebilirsn...en sonunda da bacayı dikme ile sonlandır diyeceksin...

iyi çalışmalarelartanibereket
elartanibereket
02 Ekim 2017

 Konuyu biraz daha açıklığa kavuşturalım ... deneyerek bulduktan sonra yok artık bukadarda basit olamaz diyorsunuz ... Neyse öncelikle tüm cihazlarınızı (büyük kombi) çiziniz. Daha sonra baca çıkışı yapacağınız yerin en sonundaki cihazdan başlamak şartı ile cihazınızı seçin ardından kaskad toplayıcı ekleyin ... Bildiğiniz üzre tüm cihazları ekleyince bacaları da cihazlarla beraber ekleniyor . Kaskad toplayıcıyı ekledikten sonra toplayıcıyı eklediğiniz cihazın yanındaki cihazdan başlayarak bacaları seçiyoruz .Seçilen bacaların en uç orta noktasından tutup kaskad toplayıcıya sürüklemeniz yeterli ..


mhndsmery
mhndsmery
02 Ekim 2017

gasline da çizim yapıyorum daha önce hiç kaskat baca çizmemiştim 4 tane kazan var bunlardan en sondakine geliyorum kaskat baca diyorum bacayı tüm kazanların bacasının üstünden geçirip tavandan çıkarıyoruz ama baca kullanılmamış uyarısı alıyorum diğer 4 kazan için .


elartanibereket
elartanibereket
02 Ekim 2017

BU DEDİKLERİM ZETACAD İÇİN Dİ KARDEŞİM. GASLİNE ŞAHSEN HİÇ KULLANMADIM :)


mhndsmery
mhndsmery
02 Ekim 2017

Teşekkür ederim konuyla ilgilenmeniz bile sevindirici RABBİM razı olsun. Gasline da bunu bilen bir arkadaşımız bana acilen yardımcı olursa çok sevinirim.


MertAli
Supervisor MertAli
02 Ekim 2017

cihazları yerleştirdikten sonra üst menüdeki ikonlardan resimde işaretlediğim ikona tıklayınikona tıkladıktan sonra baca çıkışına en uzak cihazın snap merkezinden tutarak bacayı uygulamaya uygun şekilde çiziniz
mhndsmery
mhndsmery
03 Ekim 2017

çok teşekkür ederim size farklı bi konuda soru sormak istiyorum. Teras daire projesi var elimde bir tane dublex teras daire sayacın olduğu katta tesisat teras katın olduğu yerde tesisatla ilgili birşey yok bunu nasıl çizmem gerekiyor?
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.