Firat
Firat
01 Kasım 2017

Regülatör arızası d.gaz faturasına etki eder mi?

Merhabalar öncelikle. Konu kısmında arama yaptım ama buna benzer bir başlıkla karşılaşmadım.

İstanbul'da bir sitede ikamet etmekteyim ve kiracıyım. Son 2 aydır 1+1 daireye gelen ve sadece sıcak su kullanımı söz konusu olan fatura, ortalama 80 TL civarında. Bu durumu gidip yönetimle paylaştım ve bana regülatör arızası kaynaklı olabileceğini, diğer dairelerde de olabildiğini ve değiştirildiğinde düzeldiği bilgisini verdiler. Ayrıca bu duruma benim evimin ana hat boruya olan uzaklığının da etkisi olabileceğinden bahsettiler. 8. katta oturan bir arkadaşımın 2+1 evine 30 TL gelirken 1. katta olan evime gelen faturanın boruya olan uzaklıkla alakası olmadığını düşünüyorum. 23 TL'lik su tüketiminin olduğu bir daire de bu suyu ısıtmaya nasıl 80 TL geliyor hayret etmekteyim. 

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir ve yorum yaparsa sevinirim. 

Sevgi ve hürmetler. 


merpolis
merpolis
01 Kasım 2017

regülatörler basınç düşürme ekipmanlarıdır. Ticari kullanım  ve çok özel bir durum yoksa konut tipi iç tesisatlarda kullanılmaz.

Regülatör tam olarak nerede? Bina tesisatında mı yoksa sayacınızın girişinde yada çıkışında mı?


Detaylar olmadan yorum yapmak çok zor ancak arızalı sayaçlar faturaların yüksek gelmesine neden olabiliyor. Gaz dağıtım şirketine konuyla ilgili dilekçe verebilirsiniz. Kontrol edeceklerdir.


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.

dogalgazfirmalari.com