Selim aktürk
Selim aktürk
28 Aralık 2017

DOĞALGAZ FİRMASI AÇMAK İSTİYORUM !!!

 Merhaba arkadaşlar ben doğalgaz dükkanı açmak istiyorum.Bunun için gerekli teçhizatlar nelerdir.Ayrıntılı şekilde bir maliyet listesine ihtiyacım var.Bu listede doğalgaz ustası,kaynakçı ve tesisatçılardan kaçar tane gerekli ve bunların herbirinin maliyeti ne kadardır.Ayrıca doğalgaz malzemeleri(boru,vana,kombi vs) nerelerden uygun alınabilir bir adres yada telefon verebilirseniz çok sevinirim.


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
29 Aralık 2017

S.a Selim Kardeşim:

Bu konu daha önce de cevaplandı ama ben kısaca özetleyeceğim. Yakın zamanda  6 aylık bir süre zarfında bir mühendislik şirketi kurdum.(doğalgaz ve mekanik tesisat üzerine)

1. Güçlü bir sermaye. Ayakta kalabilmek ve rekabet için şart.( bende yaklaşık 50.000 tl nakit ve2tane araba vardı.  taksi -pick up)

2. bir tane mühendis- kaynakçı-iç tesisat ustası( ben mühendistim- babalığım kaynakçı- kayınçom iç tesisatçı = dışarı gider sıfır)

3.Güzel bir Mühitte dükkan (Hala alamadık  yaklaşık 250.000 tl civarı en kötüsü)

4.Techizat ve takımlar (kaynak makinası -karot -petek yıkama mak. tesisatla ilgili bir çok alet edevat)

5.Malzemeleri uygun alma şanşın var ama dediğim gibi nakite bakar o iş.Daha çok istanbuldan tedarik edersin en uygun. elimde 250.000 tl olsa direk kombi ve peteğe yatırım yapardım.Çünki karı çok fazla. heralde durduğu yerde para kazanan mallardan en değerlileri.

6.Sgk-Vegiler vs vs yaklaşık 5000 TL civarı bunları da göz önünde alman şart.

7.Çevre önemli bence en önemli etmen bu. Herkes 250 tl taksitle iş yapıyor  bu gibi firmalarla yarışabilmen için sağlam bir çevre şart. Ben nakit + k.kartına 9 taksit yapıyorum. Bana yetiyor 250 tl senet yapıp milletle uğrşamak istemiyorum. Başka arkadaşlar uğraşabilirler ama benim ağzım dilim yandı milletten.

8. Bence en önemlisi bu kardeş işi bilmiyorsan girme ben bile 4 yıl d.gaz firmasında çalıştım mekanik tesisatta ve endüstriyel ağırlıklı çalıştım. biriktirdim para alın terimdi. Hazır para ve bilgisiz bir şekilde girersen 6 ay zaman zarfında batar gidersin. Usta milleti iş bilmeyen mühendisi çabuk aradan çıkarır. Dikkatli ol kolay gelsin şimdiden.

Selim aktürk
Selim aktürk
29 Aralık 2017

Cevabın için teşekkürler abi bir kaç sorum daha var şirket ltd mi yoksabasit usülmü olsun,kamu ihalelerine nasıl katılabilirim 
aysune
aysune
02 Ocak 2018

Merhaba, eğer uygun fiyata doğalgaz malzeme (boru, vana, kombi, petek vs.) alımı yapmayı düşünüyorsanız size yardımcı olabilirim. Teşekkürler.


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.