bt1453
bt1453
12 Mart 2018

Esnek tesisat

Merhaba arkadaşlar

Daire içi esnek tesisatin tavandan yürütülmesi uygunmudur? Bölge  Aksa dogalgaz in yetkisindedir.


elartanibereket
elartanibereket
13 Mart 2018

Kardeşim tavandan geçerken demir konsol atarak sabitleyebilirsin. Yani demir konsola kelepçeleri kaynak edersin. Yinede yaşadığın bölgede gaz dağıtım şirketine sorarsan sağlıklı bilgiler alabilirsin.


hsynayz
hsynayz
13 Mart 2018

    Arkadaşlar merhaba.Gazmerden alınan mühendis ic tesisat ve endstriyel yetkilendirme belgeleri ile makine muhendisleri odasindan alinan yetkilendirme belgeleri arasindaki fark ne?Yani gazmerden alsam bir is yerinde çalisa bilirmiyim imza yetkiyim oluyormu yardimci olursaniz sevinirim.elartanibereket
elartanibereket
14 Mart 2018

hsynayz yazdı:
    Arkadaşlar merhaba.Gazmerden alınan mühendis ic tesisat ve endstriyel yetkilendirme belgeleri ile makine muhendisleri odasindan alinan yetkilendirme belgeleri arasindaki fark ne?Yani gazmerden alsam bir is yerinde çalisa bilirmiyim imza yetkiyim oluyormu yardimci olursaniz sevinirim.


Gazmerden aldığın belge ile imza yetkin olur tabiki. Belgelendirme kuruluşudur gazmer. Hiç bir farkı yoktur,hatta odanın bir önemi yoktur.

canguntan
Danışman canguntan
15 Mart 2018

Bu belgeyi Gazmer ya da MMO'dan almanın bir farkı yoktur. HEr ikisi de Akredite kuruluştan olduğu için aynı görevi yapar. Burada önemli olan bir faktör var. Biri MMO'dan alınacak belgenin 5 senede en az bir kez vize ettrilmesi ki edilmezse tekrar sınava girip almanız gerekir. MMO'dan belge almak daha zor ama iyi bir eğitim verilir. Gazmer'de ise belgeyi almak çok daha kolay. Karar size ait. MMO'ya meslek odamıza destek olmak isterseniz odadan almanız daha iyi olacaktır. Almak daha zor olabilir ama eğitmenler piyasada yaşadıkları hakkında da sizi bilgilendirecektir. Her ikisi içinde imza yetkiniz olur.


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.