Konu: 2021 YILI HANGİ MARKA KOMBİ TAVSİYE EDERSİNİZ ? ( EN İYİ KOMBİ MARKALARI VE YORUMLAR )

mhmt zncrkrn
mhmt zncrkrn
2 hafta önce

herkese merhabalar, evimize kombi alacağız ancak ev merkezi sistemden bireysele dönmüş. iki balkon var evde, kombiyi balkonlardan birine kuracaklar ve sıcak su petekten ana sisteme dahil olacak. büyük balkona kurulursa balkonda petek olmadığı için direk sisteme boruyla dahil olacak, küçük balkona kurulursa yatak odasındaki petekten geçip sisteme dahil olacak. normalde büyük balkona kurup geçerdik ancak cam balkondan dolayı 1000 lira ekstra çıkıyo. bu durumda hangisine kuralım dersiniz? ve de daha önemlisi pompası güçlü bir kombi önerebilir misiniz? marka takıntım yok, fiyat performans oranı yüksek bir kombi olup baş ağrıtmaması önemli. ev 90 100 metrekare ve 320 cm 3 adet petek ile bir havlupan var. 


canguntan
Danışman canguntan
2 hafta önce

Evinizin özelliklerine bakarak her kombiyi kullanmanız mümkün.Aslına bakarasanız kombinizin hangi balkonda olacağına evinizin planına ve bacanın çıkacağı yere bakarak karar verebilirsiniz.
Mesela doğalgaz hattı en az dolaşacak şekilde olması bence iyidir, çünkü tehlike bu hatta mevcuttur ve ne kadar kısa olursa kaçak riski de o kadar az olur. Bunun hat kombinizden çıktıktan sonra ikiye bölünmeden son odaya kadar gidiyorsa bu da risktir. Boru çapı doğru seçilmezse cihazınızın pompası ne kadar güçlü olursa olsun doğru ısınamazsınız.
Üst seviye Buderus, Viessmann, Vaillant ve Remeha. Orta seviye Baymak, Demirdöküm, ECA ve Ferroli. Daha altlarda Sanica, Thermex ve Warmhaus gibi cihazlar da var. Hepsi ısıtır. Liebe Ecomix 24 var mesela ona da bakabilirsiniz. İlinizin plaka no'su panele girince sizin oturduğunuz şehre göre çalışıyor.
Cihazı seçerken size en yakın servisi olan ve güvenebileceğiniz markalara bakın derim.


mhmt zncrkrn
mhmt zncrkrn
2 hafta önce

cevap için teşekkürler hocam öncelikle. cihazı büyük balkona koymaya karar verdik, böylece siyah olan demir doğalgaz borusu daha az dolaşacak. siyah borunun çapını da büyüttüler arkadaşlar. kombi olarak bosch 2200i ye karar verdik. 2300i modelinin burdaki yazılanlardan daha iyi olduğunu biliyodum ancak hem 500 lira farkı olacaktı, hemde 2200i nin kampanyadan dolayı garantisi 5 yıl olacak. teşekkür ederim


ahmetzr02
ahmetzr02
bir hafta önce

Merhabalar, kaloriferli evime doğalgaz hattı geldiği için kombi almaya karar verdim. evin planı resimdeki gibi. Kombi seçerken nelere dikkat etmeliyim sizin tavsiyeleriniz nedir ?
canguntan
Danışman canguntan
4 gün önce

Evinizin planı gayet güzel.Kombi hattı ikiye ayrılıyor.Tesisatın çalışması rahat olacaktır.Herhangi bir ürünü seçebilirsiniz.
Cihazı önce iyice araştırmanızı tavsiye ederim.Size yakın bir servisi olmasına dikkat edin.Tesisatı yaptırırken, taahütü yapan firmaya da çok dikkat edin.Profosyonel çalışan ve gaz firmasından yetkisi olan bir firma ile çalışın.Mutlaka bir sözleşme yapın.
Suyunuzdaki kireç oranı yüksekse bir yumuşatıcı taktırın.Alacağınız cihazın eşanjörü kireç çoksa paslanmaz çelik olsa daha iyi olur.(Yumuşatıcı taktırırsanız fark etmez.)
Bazı markalarda yarı yoğuşmalı modeller var, buna dikkat edin.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.