omur90
omur90
27 Mart 2018

Endüstriyel Alüminyum Ergitme Kazanlarında Isı Kaybı - Up

    Arkadaşlar Merhaba,

    Endüstriyel alüminyum ergitme kazanlarda kullanılan bacalardaki ısı kaybı hesabı ve kazanlardaki ısı kaybı hakkında yardımcı olur musunuz?

    Ayrıca bir endüstriyel alüminyum ergitme kazanında brülör seçimi nasıl yapılmalıdır?

    Endüstriyel kazanlarda brülör seçimi yapmak istiyorum adım adım hesaplarıyla nasıl yapabilirim bu konuda adım adım bilgi bulamadım genellikle binalardaki ısı kaybı,brülör seçimi vs... hesapları mevcut yardımlarınızı bekliyorum.


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
28 Mart 2018

bunu en güzel endüstriyel kazan yapan veya bürülör yapan firmalardan bulabilirsin. burası doğalgazcılar ve mekanik tesisat ağırlıklı. Ama belkide  arşivinde bu işi yapan veya şuanda böyle bir projesi olan yardımcı olur diye düşünüyorum. Fakat bulamazsan bence fabrikalarla irtibata geçmelisin AR-GE kolllarıyla.
canguntan
Danışman canguntan
29 Mart 2018

Genelde brulör seçimi yaparken bildiğiniz gibi kazanın kapasitesi ve duman tarafı direncini öğrenir ve ona göre brulör abaklarında ki grafikleri kullanarak uygun brulörü seçeriz.

Burda bence en uygun yapacağınız şey ilk olarak firma ile temasa geçmeniz.Mutlaka cihaz ile ilgili kapasite ve karşı basınç değeri mevcuttur.Bunlar yoksa bile cihaza uygun brulörü direk kendileri de tavsiye edebilir. Hesap işine girerseniz işiniz çok uzar. 

Gerekirse bacayı yaptıracağınız bacacı firmanın bilgisine güveniyorsanız onlara da danışabilirsiniz.

 
omur90
omur90
31 Mart 2018

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim fakat hesap yapmam gerekiyor direk katalogdaki brülörleri seçemiyorum .Dediğiniz gibi burada genelde doğalgaz ağırlıklı yine de bir umut bekliyorum :) 


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.