muh3ndis
muh3ndis
16 Ağustos 2018

kaskat sistemi

arkadaşlar ben bu işte yeniyim. daha ikinci işimde bir kurumun kaskat sistemine çevirecez. şu an kömür kazanı kullanılıyor. işi bilmediğim için başka firma ile anlaştık. anlaştığımız firmanın mühendisi 3 adet 125kw kombi kullanılacağını söylüyor. genleşme tankı falan filan bişeyler dedi. zetacad kurcaladım genleşme tankı nasıl projeye eklenir bulamadım. 

şu an sadece keşfe gidip mimari çizim yapmayı, kısmen kolon ve iç tesisat çizmeyi biliyorum. kaskat sistemiyle ilgili en ufak bilgim yok. bana yardımcı olur musunuz.

elinizde kaskat projeleri varsa muh3ndis@yandex.com adresine mail atarsanız ve bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. 


dafidakk
Uzman dafidakk
17 Ağustos 2018

genleşme tankının tesisata montajını ustalar da yapar önemli olan hesabıdır onuda herhangi bir kaynaktan bulabilirsin


muh3ndis
muh3ndis
17 Ağustos 2018

dafidakk yazdı:
genleşme tankının tesisata montajını ustalar da yapar önemli olan hesabıdır onuda herhangi bir kaynaktan bulabilirsin

öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. hesaplama derken neyi kastediyorsunuz?
dün gece internette bulduğum bir mimari projeye kafama göre kaskat sistemi çizdim. resimlerdeki yanlışları bana söylerseniz ve ektra bir hesap daha varsa söylerseniz sevinirim.
projeyi şu şekilde yaptım.
büyük kombileri (evomax 125kw) ekledikten sonra kapasitelerini verimlerini yazdım. kaskat toplayıcı ekleyerek baca borusunu baca yerine direkt bina dışına dikme ile sonlandırdım. daha sonra havalandırma işlemine geçtim. 2sinide cebri havalandırma yaptım sonra uygun fanları seçtim. sonra elektrik tesisatı ekledim. hata olup olmadığına baktığımda hatam yoktu. bazı yerlerde boru çaplarını küçülttüm. 

https://resmim.net/f/ye5gVW.jpg
https://resmim.net/f/dxVZie.jpg
https://resmim.net/f/wSZriZ.jpg

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.