Ahmet Solmaz
Uzman Ahmet Solmaz
01 Ocak 2019

kaçak iş yapmayın derim çünkü sorumlu sizler olacaksınız. maaliyetini düşünüyorca lokantayı kapatsın başka bir yeri açsın kolay gelsin


muhammetfatih
muhammetfatih
01 Ocak 2019

Hocam dağıtım firmaları kışın  kontrole felan çıkıyor  şimdi olmasa bile 2 -3 yıl sonra firmayı buluyorlar veya müşteri sıkıntı olunca seni arıyor yine felan filan boşver uğraşma 


canguntan
Danışman canguntan
31 Ocak 2019

Arkadaşlar işi teslim edip gazı açtırdıktan sonraki kısım sadece müşteriyi ilgilendirir. Sayacı G6 yerine G4 yapmak kolay. Endüstriyel ocak yerine ev tipi gösterirsiniz ama doğrusu bu değil. Bu olay sayaç okumalarında anormal rakamlar tespit edildiğinde incelemeye girer. Yönetmelikleri okursanız bundan müşteri sorumluldur. Kontrol konusuna gelince , her ilde kontrol yapılmıyor. Yapılsa lokanta Cafe gibi yerlerin %90'nının gazları kapatılır. 
Mesela bir lokanta yapmıştım. Kara fırını vardı. O dönem doğalgaza dönemediği için ona gaz çekmedik.Ama ben işi bitirdim yaklaşık bir ay sonra adam benim tesisata sucu ile branşman ekletmiş ve fırını doğalgaza çevirmiş.
İşin doğrusu bu tip bir işe eğer hırsınız yoksa hiç girmeyin. Para kazanma mantığı ile kendinizi tehlikeye atmayın. Adamın oraya takacağı cihaz her şekilde ağrızalı v.b. olabilir. Olur ya bir patlama olursa ilk size gelirler.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.