kayakivi
kayakivi
20 Mart 2019

Yaptığımız işlerle alakalı faturayı nasıl kesmemiz gerekiyor?

Merhaba arkadaşlar.

Yetki belgemizi yeni aldım ve işler yapmaya başladım. Yaptığımız işlerle alakalı faturayı nasıl kesmemiz gerekiyor? (Proje olursa nasıl? - İşçilik olursa nasıl? VS VS )

Özel olmazsa kestiğiniz faturanın gerekli gördüğünüz yerlerini kapatarak fotoğrafını atabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.


muhammetfatih
muhammetfatih
20 Mart 2019

Hayırlı olsun hocam biz şöyle yapıyoruz müşteriye  her uygunluga 100 TL KDV kesiyoruz  aldığımız malzemeyi de müteahhitlere kesiyoruz     mesela adama 10.000 TL ilk iş yapmışsak 10.000 TL malzeme kesiyoruz    zaten bazı musteriler fatura istemediği için  ortalama birbirini tutuyor 


semiyildiz
Danışman semiyildiz
21 Mart 2019

Mali incelemelerde musteri ile yapip zetacad ekledigimiz sozlemede yazan ve policelerde yazan bedeller baz aliniyor ,poliçe sartlarini okursan orda detayli aciklamalar olmasi lazim.

Mesela daire ici poliçede iş bedeli 500 TL gozukuyordu yani bu iş bedeli 500 TL gibi dusune bilirsin suan nekadar bilmiyorum

Toplam poliçe degerine gore kesmen daha garanti olur ,normalde inceleme yapilmiyor ama müsteriden malzemeciden vs. sikayet felan oldumu mali incelemede yuklu bir odeme cikabilir.

tabi dogalgaz haricinde kalorifer sicak su vs. Nekadara anlastiysan ona gore fatura kesersin.

Muhasebe defterini iyi tutarsan sirketin gidisatinida iyi kontrol edersin,yoksa onunu gormen zor olur,sene sonunu kdv denklestirmen zor olur.Fatura kesmek ve fatura almak onemli yoksa acik verirsin zamanla aciklar cogalir sıkısırsın.

Hersey yazili kayitli olmasi lazim
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.