aksoyseyhmus924
aksoyseyhmus924
10 Ekim 2019

Oda termostat uyumluluk

Merhaba bir konuda sizlerle paylaşmak istiyorum 
Eca Confeo plus hermetrik kombi kullanmaktayım eca müşteri hizmetleri aradım sizin kombiniz modülasyonlu termostad kullanabilirsiniz dedi 
Bildiğim  kadarıyla yoğuşmalı kombi modülasyonlu olur hermetrik kombi çalışma mantığı on off
eca confeo plu hermetrik kombi termostad almayı düşünüyorum bu konuda kararsızım kombime uygun termostad hangisi 400 TL kadar bütçem teşekkür


canguntan
Danışman canguntan
12 Ekim 2019

HErmetik ve yoğuşmalı farklı şeyler.Hermetik demek içi içe iki borunun olduğu baca sistemi daha doğrusu kombinin iç baca borusundan atık gazı atmosfere gönderdiği ve dış cidardan da taze havayı alarak yanmayı sağladığı sistemdir. Bir cihaz hem hermetik hem yoğuşmalı da olabilir, ya da konvansiyonel yani yoğuşmasız da olabilir.
Yoğuşmalı cihaz demek, cihazın ısıtma yaparken bacadan çıkan sıcak atık gaz içinde bulunan buharın sıcaklığından faydalanan cihazlar demek.
HErmetik olup modülasyonlu cihazlarda mevcut. Hermetik cihazlarda atık gazın atılması ve temiz havanın çekilmesi bir fan yardımı ile olur.Fan ve gaz grubu modülasyonlu olursa yani "premix" o zaman cihaz yoğuşmalıdır. Ama değilse o zaman konvasiyonel ya da yoğuşmasız kombi veya yarı yoğuşmalı kombi olabilir. Ama tümü hermetiktir.


canguntan
Danışman canguntan
12 Ekim 2019

Oda termostatı için yetkili bayi yada yetkili servise danışmanız en uygunudur.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.