Ugurlk
Ugurlk
06 Şubat 2020

Ev içerisinde merdiven olmadığından usulsüz kullanım durumuna düştüm

Arkadaşlar merhaba, doğru forum sitesinemi girdim emin değilim ama konularla ilgili en açıklayıcı bilgiye sanırım burada ulaşabilirim. Evim dublex fakat ev içerisinden üst kata merdivenim olmadığı için igdaş gazımızı resmi olarak açmadı. Bende bir süredir bunu usulsüz olarak kullandım telefonuma mesaj ile gelen bir kaç faturayıda ödedim. Şuan merdiven yaptırma şansım maddi olarak maalesef yok. Bu şekilde resmi olarak doğalgazı nasıl açtırabilirim


Kemal ÜNLÜ
Uzman Kemal ÜNLÜ
06 Şubat 2020

2 seçeneğiniz var

  1. Zaten size söylemişler içeriden merdiven ile 2 katı birleştirmek ya da
  2. Her iki katı bağımsız birim olarak ayırmak yani 2 ayrı sayaç olmalı

Benim bildiğim resmi olarak başka yolu yok


Mehmet58
Mehmet58
06 Şubat 2020

Ana kolondan yukarıdaki daire için vana alınıp sayacının ayrılması gerekir ki bu merdiven yaptırmaktan daha pahalıdır o yüzden resmi olarak açtırmanız için en kolay merdiven yaptırmanızdır iyi günler. 


Ahmet Solmaz
Uzman Ahmet Solmaz
13 Şubat 2020

İlk önce muhendisin geldiği hizmet binasını şefi ile görüş taahhütname imzalaman gerekli ileride alt veya üst kata biri tasinirsa abone olacak ve ana kolon tadilat yapılacak ve alt veya üst kata gaz alınacak diye tahahutnae imzalaman gerek bağlı olduğun hizmet binasinin gaz açım şefi yardımci olursa ancak olur gelen mühendisler uygunsuz olduğu sürece yani merdiven olmadığı sürece gazını acmazlar. 
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.