emrahkr
emrahkr
17 Mart 2020

Dükkan için kombi seçimi

İyi günler,
Bir bina için bireysel kombi yapılacaktır. Zemin katta dükkan bulunmaktadır. Dükkan için kombi kullanacağız kaç kw kombi seçmeliyim ve enerya kaç kw güce kadar kazan dairesi olmayacak şekilde izin vermektedir.
Dükkan 420 m^2 alana sahip yaklaşık 20 m petek var ve sadece ısınma amaçlı kullanılacaktır. Bir de pratik olarak ısı ihtiyacını nasıl belirleyebilirim. Bölge Konya
Şimdiden teşekkür ederim.


canguntan
Danışman canguntan
19 Mart 2020

20 m. civarında radyatörünüz varsa kapasiteniz 40.000 kcal/h. cıvarında olacaktır.Yoğuşmalı cihaz kullanacağınızı düşünürsek en azından 35 ya da 42 kW bir cihaz almanız yerinde olur. Cihazlar yoğuşmalı olduğundan bu kapasiteyi rahatlıkla karşılayacaktır. Cihazı hermetik yatay baca seti ile kullanmak istiyorsanız Enerya ile görüşmeniz gerkecek.Belki bu kapasite için dükkanın üzerinde pencereler varsa bacaya izin vermeyecek, kör cephe varsa oraya verin diyebilir.Cihaza ayrıca bir denge kabı ve bir de ayrıca sirkülasyon pompası takmanız yerinde olur.35 kW. kombi pek çok markada var ama 42-43 kW cihazlar her markada bulunmuyor.Bu tesisatı yapacak arkadaş pompayı v.b. iyi seçerse dükkanınız sorunsuz ısınır.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.