baranerem123
baranerem123
01 Aralık 2020

Ocak Fleksinin Dış Plastik Kısmı Yandı

Selamlar , konuya hakim değilim ama bu ocak flexi dedikleri galiba bağlantı borusu olan , borunun dış plastik katmadı yandı delindi içindeki demir , metal katman gözüküyor salmal yapılı olan , benim bu boruyu değiştirmem gerekir mi ? gazı kapattım şuan yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler.


rapido
Uzman rapido
02 Aralık 2020

Fleks hortumların gövdesi paslanmaz çeliktir ve statik elektrik ve nemden ektilenir. Zaman içinde bu etki gövde üzerinde karıncalanmalara ve iğne ucu büyüklüğünde deliklere neden olur. Plastik kaplamanın görevi, gövdeyi bu etkilerden korumaktır.

Hortumu değiştirmenizde fayda var. Yeni hortum takılırkken sızdırmazlığa dikkat edilmeli bu nedenle bir uzmandan yardım alın.


canguntan
Danışman canguntan
04 Aralık 2020

Rapido arkadaşım çok doğru söylemiş. Bir de gaz hortumu ocağa çok yakın geçmemeli ki üzerine yağ v.b. sıçramasın.Ocak hortumları kalite standertında değişiklik yapıldığından artık şeffaf ve içinde paslanmaz çelik boğumlu hortum ve üzerinde hasır gibi paslanmaz örgü var. Ocak hortumunuzun takıldığında çok gergin olmadığına da dikkat ederseniz iyi olur.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.