Anonim
Anonim
21 Temmuz 2021

Yoğuşmalı kombimizde ki atık suyu bir damacanaya bağlayıp daha sonra damacanayı boşaltabilir miyiz?

İyi günler, iyi bayramlar.
DemirDöküm Nitromix yoğuşmalı kombiye sahibiz. Alalı yaklaşık 1 ay oluyor ve şimdi atık su tesisatında sorunlar yaşıyoruz. Kombiyi atık suyunu bir damacanaya bağlasak daha sonra damacanayı boşlatırsak ne gibi sorunlar ile karşılaşırız? Bu atık su zehirlimi zehirli ise ne kadar zehirli? Solumak ve cilt ile teması (vb.) sakıncalı mı?


Mehmet58
Mehmet58
21 Temmuz 2021

Yoğuşma gideri akara verilmeli, damacana leğen vs olmaz, gaz açılışı yapılmaz yapıldı diyelim servis devreye almaz.


miendiz
miendiz
22 Temmuz 2021

size tavsiyem eve bir işi bilen bir tesisatçı çağırıp tahliye hattına bir baksın. yoğuşma gideri yanlış yapılmışsa sistemde atık su birikir ve kombinin sürekli arıza vermesine neden olur. damacanayla falan bu işler olmaz ayrıyeten. 


semiyildiz
Danışman semiyildiz
22 Temmuz 2021

Yoğuşma suyu asidik olduğundan zararlıdır, ancak el yakma derecesinde değil,  kuşlar hayvanlar ve bitkilere zarar verir , kova koy**** boşaltabilirsiniz ancak bunun takibi zor ve riski olabilir , kombi altına sifon tipi arıtma tuzu yada taşı koy**** suyu zararsız hale getirerek balkon yada yağmur giderine verebilirsiniz , servis sizden arıtma tuzu takmanizi isteyecektir,  direk pissu giderine bağlayabilirseniz daha iyi olur


canguntan
Danışman canguntan
24 Temmuz 2021

           Asidik özellikli yoğuşma suyunu ancak bir nötrallizasyon kabına bağladıktan sonra nötr hale getirebilirsiniz.O zaman kullanılabilir ama yinede kullanmak ya da bir kaba bağlamak yerine mümkünse mutfak lavabosu ya da çamaşır - bulaşık makinesi giderine bağlanması daha iyi olur.Ayrıca kombinin karşı duvarda olması da sorun yaratmayacaktır.Sonuçta cihaz giderden yüksekte olduğundan hatta sorun çıkmaz.
Bir dönem bizde kovaya v.b. koydurmak durumunda kalıyorduk ama artık servisler devreye almıyorlar ve kova her zaman bir risk.Küçük çocuk içebilir v.b.


miendiz
miendiz
14 Kasım 2021

örnek yoğuşma :D
örnek yoğuşma lol
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.