mehmetdabancali
mehmetdabancali
07 Ağustos 2022

Doğalgaz iş takip programı arayanlar konuya

Video da sadece keşif ve teklif aşaması gösterilmiştir.Keşiften gaz açım sürecinin sonuna kadarki süreçler için oldukça ayrıntılı bir iş akış portalı oluşturduk.
Yapabildiklerimiz;
-Keşif ve teklif sürecinin yönetilmesi.5 dakika da müşteriye PDF atabiliyoruz.
-Malzeme sevkiyatı için gerekli malzeme listesi için kafa yormuyoruz.Sistem teklif de ne yazıldıysa otomatik çıkarıyor.
-Usta,camcı ve karotçuyu sisteme dahil ederek telefonla hiç aramadan görev atayabilirsiniz.Mobil uygulamaya bildirim gider
buradan konum ve telefon bilgilerini ve ne zaman yapılacağını görebilir.
-Proje çizimi için gerekli videoyu sisteme yükleyince projeyi çizecek olana bildirim gider ve sistem üzerinden videoyu izleyip çizebilir.
-Hakedişleri usta yada siz girebilirsiniz.Bu durumda onay verecek kişiye bildirim gider,o onaylayınca muhasebeye bildirim gider.
-Cari takibi yapılabilir.Ödemeleri form aracılığıyla anında sisteme girerek gerçek zamanlı kasa takibi yapılabilir.
-Dashboard lar hazırlar.Hangi bölgede ne kadar iş yapmışız,ciromuz ne,hangi temsilci ne kadar ciro yapmış,hangi usta ne kadar iş yapmış vs. grafikler hazırlar.

Eksik olan ne var derseniz stok tutamaz,muhasebe yoktur.Bir muhasebe programına ihtiyacınız vardır.

Üzerinde yoğun çalışmalar yaparak sürekli geliştirerek böyle bir sistem kurduk kendimize.Meyvelerini bu sezonda oldukça yiyoruz.İş sayımızda %300 artış var geçen seneye göre.Geçen sene 350 olan iş sayımızı bu sene 1000 lere çekiyoruz .İlgilenen varsa ücret karşılığı yardımcı olabiliriz.Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
29 Ağustos 2022

Güzel bir program hazırlamışsın. Aslında paylaşabilirsiniz. Fiyat olarak astronomik bir rakamda olabilir (el emeği misali) mesela 10-20 TL gibi. Onun haricinde üst düzey bir rakam yazarsan zaten buna benzerini exelde de yapabiliyoruz. Hazır şablonlarımım var. Bu bir tık profesyonelce olmuş. Bu yazılanlar sadece kendi yorumum.  
 mehmetdabancali
mehmetdabancali
03 Eylül 2022

Engin UYSAL yazdı:
Güzel bir program hazırlamışsın. Aslında paylaşabilirsiniz. Fiyat olarak astronomik bir rakamda olabilir (el emeği misali) mesela 10-20 TL gibi. Onun haricinde üst düzey bir rakam yazarsan zaten buna benzerini exelde de yapabiliyoruz. Hazır şablonlarımım var. Bu bir tık profesyonelce olmuş. Bu yazılanlar sadece kendi yorumum.  
Sistem sadece teklif aşamasının çok ötesinde.İş kazanılırsa malzeme atımına,daireiçi tesisatına,karot a,cam a  yani farklı kişilerin yaptığı işler için sadece adres ve telefon vermek için 4 ayrı telefon görüşmesi veya whatsapp yazışması yapmana gerek kalmıyor.Nakliyeci ye bile kağıt vermiyoruz,bütün malzemeleri sistemden görüp indiriyor.

İşin başlangıcından gaz açımının sonuna kadar bir bütün.Malzeme atımı,malzeme toplamı,daireiçi tesisatı,kolon tesisatı ,cam menfez açımı,karot açımı,kamera çekimleri,proje çizimi,proje gönderimi ve gaz açım aşaması hatta cari takibi hepsi için takip işini kolaylaştırıyor.Mesela bazen eksik işler kalabiliyor bunu usta yada biz bir form aracılığı ile sisteme giriyoruz bana bildirim geliyor.Bütün sorunlar bir panoda birikiyor.Acelesi yoksa sayaç takılırken yaptıracaz mesela ben sayacı aldığım zaman eksik iş panosuna bakıyorum müşterinin eksik neyi varsa sayacın üstüne yazıyorum,sayaç takmaya gidilirken atlanmıyor.

Otomasyonlarla birlikte el ile yapılması gereken aşamaları sistem kendi yapıyor.Mesela sayacı alınan müşteri için sistemde sayacı alındıya basıyoruz hem sayaç takımı için hem de randevu istenilecek diye 2 ayrı görev oluşturuyor.Gaz açıldığı zaman sistemden gaz açıldı diyoruz servis yönlendirileceklere geliyor.Gaz açılmadı mı tekrar randevusu istenileceklere geliyor.

Excel i 1 kişi yönetir.Bu sistemde bize çalışan bütün herkes sisteme dahildir.Mobil uygulamadan görevini görür.Cam ı açtımı camcı görevi tamamlandı yapıyor.Camı açtınmı diye tekrar aramıyoruz.Ya da günü geçmiş görevi tamamlandı yapmamış,sistemden mesaj atıyoruz direk aramadan.

Sistem ayda az iş yapan firmalar için gereksiz olabilir.Günde 1 iş yapılsa takibi kolay.Ama büyümeye çalışan,şubeleşen firmalar için mükemmel bir sistem.Bu sistemle günde 5-6 daireiçi tesisata girip takibini yapabiliyoruz.Usta bulsak 10 a da çıkarırız.

Birkaç ekran görüntüsü paylaşmak biraz daha fikir verebilir.Basit sistem değil bu.
Kamera çekimi panosu
Projeler genel görünüm
albayısı
albayısı
8 ay önce

satın alabileceğimiz veya demo kullanabileceğimiz bir bilgi paylaşabilecekmisiniz...


mehmetdabancali
mehmetdabancali
8 ay önce


Detaylı bilgi için mehmetdabancali@gmail.com a mail gönderebilirsiniz. Teamviewer üzerinden sunum yapabilirim


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
7 ay önce

Programın bu haliyle gerçekten çok güzel. açıklamalarında unutulacak herseyi propgram hatırlatıyor. Dediğin gibi günde en az 1 proje atan firmalar için mükemmel düzeyde. ama ayda 5-10 proje yapanlar için pek cazip değil gibi ama bunu fiyatta  güzellik yaparak cazip hale getirebilirsiniz. sunumunuzu merakla bekleyeceğim.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.