ozell.mertt
ozell.mertt
11 ay önce

Ocak flexi borunun ankastre fırının üzerinden geçmesi

Yeni eve taşınıyorum ve doğal gaz tesısatı döşenmekte, hemen hemen her evde olduğu gibi ankastre ocak fırın setim altlı üstlü konumda yerleştirilmiş durumda. 

bildiğiniz üzere ankastre set üstü ocakların gaz girişi sağ tarafta bulunmakta. Döşenecek olan doğalgaz hattının ocağın solundan tezgah altına flexi boruyla  geçiş yaparak ocağa bağlantısını yaptırsam bir sorun teşkil eder mi? Sol taraftan tezgah delinerek felxi boruyla Ocak bağlantısını yaptırdığımda haliylen fırının üstünden geçiyor olacak. Fırın sığar mı? Sığsa bile ısınma ile bir sorun oluşur mu? En en önemlisi doğalgaz Açılımı için onaydan geçer mi? 

Kısacası fırın ve  ocağın altlı üstlü olduğu evlerde  bağlanacak olan  flexi hortum her zaman ocağın sağından mı inmek zorunda ? 

bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. 


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
11 ay önce

Genelde sağ taraftan inilir ama imkan yoksa sol taraftan inilip mermer delinir,  alt taraftan ankastre fırının arka kısmından geçerek sağ taraftan ankastre ocağa giriş yapılır ve hiç bir engel teşkil etmez. Ankastre fırınlar için zaten arka kısmında bu iş için bir bölme vardır.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.