esrefunal
esrefunal
5 ay önce

sirkilasyon pompa seçimi

160 kişilik konteyner koğuş sistemimiz mevcuttur, standart konteynerlerimiz 21 m2 20 oda bir yemekhane toplam 3 kat zemin  +2 katlıdır. ısıtma sistemini kurayacağız bunun için doğalgaz ile çalışacak şekilde kaç kw'lık kombi ve sirkülasyon pompa seçimi yapabiliriz. hesabını nasıl yapabiliriz.( ısıtmak için ikinci bir ve en uygun nasıl bir sistem yapabiliriz)
teşekkürler.


canguntan
Danışman canguntan
4 ay önce

Normal şartlarda mevcut radyatörlerinizin panelse metrajı, dökümse dilim sayısı üzerinden bir ölçüm yaparak ihtiyaç duyuduğunuz kapasiteyi hesaplamak gerekir. Ya da mevcut bir proje varsa. Şu an ki durumda 420 m2 bir alanı ısıtmanız lazım. Tavan yüksekliğiniz 3 m.'dir. Eğer kaba hesap yaparsak 63.000 kcal/h. kapasite elde edersiniz. Bunu soğuk iklimli yerler ve az yalıtım olduğu durum için düşnebilirsiniz. 
Ben bölgeyi bilmdeğimden bu şekilde düşündüm. Bu durumda Pompa Debisi Q=3,15 m3/h. çıkar. Basma yüksekliği olarakta 3 mSS yeterli olacaktır. 
Size verdiğim bu bilgi yeri bilmediğim için hesaplama da yapsam tahminidir. Bu hesaba merkezi sıcak su dahil değildir.69-80 kW bir cihaz sıkıntınızı çözecktir diye düşünüyorum.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.

dogalgazfirmalari.com