fatihplus
fatihplus
2 hafta önce

En üst kat sürekli hava yapıyor.

  1. Merhabalar. A ve B blok tan oluşan sitemiz var. B blok altında kazan dairesi var. 13.5 metre uzunluğunda yer altı hattında kaçak vardı yaptırdık. jeotermal hat döşendi. fakat tamir sonrası 10 gün oldu sistemdeki en ust kat yani a blok en üst katlar her gün hava alıyor.adamlar illlahlah etti. sistemde kaçak görünmüyor.yada ben anlamadım en azından benim gördüğüm basınç kaybı Yok gibi. genleşme tankı usta sorun yok dedi. son katlara otomatik hava tüpleri taktık.yine devam. iki pompa varm değiştirdim aynı. pompa kademe düşürdüm aynı. sistem basınç saati SÜREKLİLİK titriyor ama onu tamir sonrası yapmaya başladı . sebebi anlamadım.birde otomatik 3 lu vana tam çalışmıyor şuan .o yüzden elle ayarlıyoruz. çünkü ısıyı düşürmüyor otomatikte.servise göre vana içi korizyon var. temizlenmeli. herşeyi yazdım ki belki birbirleri ile bağlantılı olabilir diye. SİZCE BU UST KAT HAVA NEDEN OLUR. USTAYA GÖRE KOMPLE SU BOŞALDI YAPAR BİR SÜRE DEDİ. AMA 10.GUN OLDU SADECE EN ÜST KAT ALIYOR HEP HAVA . 


lecealex
Uzman lecealex
2 hafta önce

çalışan sistemde zaten hava olur. ve bu havada hep üst katta toplanır zaten otomatik tahliye buna yarar. Eğer ki sisteminizde iniş çıkış var ise hava daha çok yapar.Önemli olan petekleriniz tamamen ısınıyor mu¿ Daha da önemlisi anlatırken düzenli anlatmanız ki daha iyi anlayabilelim


fatihplus
fatihplus
bir hafta önce

lecealex yazdı:
çalışan sistemde zaten hava olur. ve bu havada hep üst katta toplanır zaten otomatik tahliye buna yarar. Eğer ki sisteminizde iniş çıkış var ise hava daha çok yapar.Önemli olan petekleriniz tamamen ısınıyor mu¿ Daha da önemlisi anlatırken düzenli anlatmanız ki daha iyi anlayabilelim

26 hane var. 13 hane B blok 13 hane  A blok. B blok altında kalorifer kazani var. bloklar arası 14 metre yer altı hatti var. B bloktan A bloğa borular yükselerek gidiyor hep..A.blok yüksekte. petekler ısınıyor. ama A blok son kat yani sistemin en ust iki katı sürekli hava yapıyor.hergun hava alıyorlar. hava alinca petek ısınıyor tam. iki katada hava tüpü taktık. ama yine aynı. 24 gün önce yeraltı boru hattı değişti. tüm su boşaltıldı. ondan beri her gün hava alıyorlar. bu normal mi. adamlar bıktı artık. usta en son pompa kapalı sistem soğuk hava alin dedi. 


canguntan
Danışman canguntan
bir hafta önce

Merhaba, aklıma pek çok alternatif geliyor ama acaba tamirattan önce aynı durum var mıydı?
İki Blok arasında kot farkı ve boyut farkı var. Sirkülasyon pompası hesabının doğru yapılmış olması gerekiyor.Sistem eğer tamamen boşaltıldı ve yeniden doldurulduysa en yüksek yerde hava toplanır. Bu ustanın da dediği gibi bir süre sorun yaratır.
10-15 gün sürebilir. Genleşme tankı kontrolünün nasıl yapıldığı da önemli.İçi tamamen su doluysa işlevini yerine getirmeyecektir. Aynı zamanda basıncınında ihtiyacınıza göre ayarlanmış olması gerekir. 
En uzak ihtimal termal borular için seçtikleri boru çapları. Acaba termal borunun iç çelik kısmının çapı daha önce sökülenlere uygun mudur?Ya da yeniyse yine diğer blok için yeterli midir?
Bu kontrolleri yaptıktan sonra emin olabilirsiniz.
Sizin gibi 3 blokun tesisatını yaptım. Ortadaki blok altında kazan dairesi var ve kazana 3 adet 3 yollu vana takarak hepsini ayrı kazanlarla ısınacak gibi tasarladık. Blokların pompaları bile ayrı. Halen sorunsuz çalışıyor.
Kazan kapasiteniz, pompaların ön etiketleri gibi bilgileri paylaşırsanız kabaca konrol etmeye çalışırım. Genleşme tankı gibi basınçlı kaplar normalde senede 2 defa kontrol edilirler ve normalde içleri boşken içindeki havanın basıncı kontrol edilir.
Sizde en azından membranının sağlam olduğunu anlamak için bir anahtar ile yanında ya da üstünde bulunan siboba basasanız. Eğer su çıkarsa membranın ya da genleşme deposunun değişmesi gerektiğini gösterir. Hava çıkarsa sorun yok.  
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.

dogalgazfirmalari.com