Administrator
Site Yöneticisi Administrator
15 Şubat 2007

İstanbul, Yanındayız

Bilindiği üzere kısa bir süre önce İGDAŞ digital onayı uygulama kararı aldı, hem İGDAŞ hem Teknelogos hem de İstanbul Firmaları geçiş için hazırlıklarını hızla sürdürüyor.

Hepimiz biliyoruz ki çağımızda bilgiye en kısa sürede internet yoluyla ulaşılabiliniyor ve aktarılan bilgiler tekrar kullanılabilmesi için saklı kalabiliyor. Bu nedenle dogalgazprojesi.com ailesi olarak bizde üstümüze düşeni biliyor ve İstanbul Firmalarının bu geçiş döneminde, tüm sorularına en kısa sürede cevap verecek kadromuz ile yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz.

 


marlo
Supervisor marlo
15 Şubat 2007

Herşeyden önce İstanbuldaki arkadaşlara hayırlı olsun, umarım beklenilen gibisi olur diyorum.biz dünde burdaydık bugünde buradayız. dp.com kadrosu olarak gerekli sorun ve yardımlar için buradayız. Biz hazırız

Bilgi paylaştıkça büyür.

(Bu arada Ana Sayfadaki logo hoşuma gitti, monitörde zetacad görüntüsü felan var. ellerine sağlık hoş olmuş.)
unbroken
unbroken
15 Şubat 2007

arkadaşlar biz düzcede kullanıyoruz zetacad i.tek sorun şu ki dosya getirip götürme işleri bitmiyor. o da bitmesin yani değil mi.


marlo
Supervisor marlo
15 Şubat 2007

ZetaCAD yazdı:

İGDAŞ-DİJİTAL ONAY SİSTEMİNE İLİŞKİN

TEKHNELOGOS'TAN YAPILAN KURUMSAL AÇIKLAMA


İGDAŞ'ta devreye giren  ve dogalgazprojesi.com gibi platformlarda gündeme gelen İGDAŞ-DİPOS sistemi ile ilgili çeşitli hususları açıklık getirmek üzere kurumumuz aşağıdaki hususları firmalarımızın bilgisine sunma ihtiyacı duymuştur. Bu süreçte dijital sisteme destek veren, görüş düşünce ve yorumlarını paylaşan bütün firmalarımıza, dogalgazprojesi.com yönetici ve kullanıcılarına, ziyaretçilere ve sektör çalışanlarına teşekkür ediyoruz


İGDAŞ'ta Dijital Proje Onay Sistemiyle (İGDAŞ-DİPOS) ilgili çalışmalar tamamlanarak 31 Ocak 2007 tarihinde düzenlenen imza töreniyle sistem resmen yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Dijital Onay Sistemi sayesinde sertifikalı firmalarımız ZetaCAD 2.0 programı üzerinde kolayca çizdikleri dijital projelerini e-imza ile imzalayarak internet üzerinden anında ve hatasız olarak İGDAŞ�a gönderebilecek, onaylanan projeler İGDAŞ tarafından e-imza ile imzalanacak ve böylece sertifikalı firmalarımız projelerini İGDAŞ'a gitmeden kısa sürede onaylatma imkanına kavuşacaktır.  


Sistemin işleyişi kısaca şöyle gerçekleşecektir:

Proje internet üzerinden gönderilir: Zetacad proje tasarım programında, hatasız olarak hazırlanıp telif edilen proje, web modülü aracılığıyla internet omurgası üzerinden İGDAŞ-  DİPOS sistemine gönderilir.

Proje ABYS'ye kaydedilir: Sistem, önce projeyi otomatik olarak ABYS açısından kontrol eder. ABYS açısından sorunlu proje sistem tarafından geri çevrilir. 

Proje Kontrol Edilir: ABYS'ye kaydedilen proje, aynı anda kontrol mühendisinin önüne gelir. Kontrol mühendisi projeyi inceleyerek sisteme red veya onay bildirimini yapar. Onayladığı projeyi e-imza ile imzalar. 

Projenin Durumu On-Line Takip Edilebilir: Onaylanan proje, aynı anda İGDAŞ, baskı ofisi ve firma tarafından görülür. Gerekçesi yazılarak reddedilen proje firma tarafında görülür, düzeltilerek tekrar gönderilir.

Projoler Basılır ve Topluca İGDAŞ�a Teslim Edilir: Onaylanan projenin bilgisi ABYS�ye kaydedilir, baskı merkezi projenin çıktısını alarak dosyalar. Onay ve baskı işlemleri tamamlanan projelerin kağıt nüshaları topluca İGDAŞ�a teslim edilir.

Diğer Evraklar Gaz Açmada Teslim Edilir: Sertifikalı Firma, projeyle ilgili diğer evrakları ( sözleşme, sigorta poliçesi vs. ) gaz açma aşamasında teslim eder.                                                                                  TEKHNELOGOS
furkan
furkan
15 Şubat 2007

yani iş mi  bu şimdi  firma yine sıgorta yapmak için  sigorta firmasına gidecek cıktıları  alacak      gaz acmada  (sigorta policesi mavi kağıt ve cihaz bildirim formu ve islak imza   teslim edecek biz sadece projeyi  igdaşa teslim  etmeyemi üşeniyorduk  bunun için  okadar  yatırıma gerek yok  zaten  projeyi e mail yoluyla  cıktı merkezine gönderiyorduk ve orada da sıgortası yapılıyordu bizde dosyaya mavi kağıt sıgorta ve  cihaz bildirim formunu koyup igdaşa teslim ediyorduk yükün altına giren maddi kayıbı olan gene firmalar herzaman olduğu gibi  bir zeta  cad  tutkusudur gidiyor hayırlısı allahtan bakalım ama ben  bu sistem  zorunlu olmadığı muddetce auto cad a devam  derim  karlı cıkan zetacad  yazılım  firması  tıpkı deprem  cihazının  ilk uygulamasında olduğu  gibi     herkes hatırlar  deprem   sismik cihazları ilk   cıktığında fiat 700 ytl cıvarında idi     alternetifleri cıkınca 160 ytl   lere   kadar indi şimdi  kaldıki zeta  cad   bildiğim kadarıyla alternatifide yok  böyle olduğu içinde fiat firmanın ibedlişrlediği fiat pek aşağıda inmez   bence igdaş bu  uygulamayla firmalara  yazık etmiştir alternatifsiz bir proğramı uygulamaya koymakla gerci zorunlu tutmuyor ama genede bu uygulamaya gecmemeliydi   bence

 tabiki hür  ve özgür bir ortamda isteyen istediği proğramı secip kullanabilir

   saygı ve selam ile
tpsbaa
tpsbaa
17 Şubat 2007

 Benim de zetacad'e geçmeye beynimi tembellige alıştırmaya. Tekelcilere para kazandırmaya hiç niyetim yok. İllaki Zetecad pazarlamacıları ile İgdaş arasıda sıkı? pazarlıklar yaşanmıştır firmaların iyiliği için.


ozancirpan
ozancirpan
17 Şubat 2007

Arkadaşlar Temmuz ve Ağustosta yaklaşık 500 gaz açtım. Sizce bu projeleri autocadde yetiştirebilirmiydik. Zetacad işimizi çok hızlandırıyor. Kabul ediyorum, beynimiz tembelleşiyor. Zetacad zamanı bu sektöre atılan arkadaşlarımızın çoğu - ki bu benim şahsi görüşüm - bir binaya girdiğimizde tesisat hakkında muhakeme yapamıyor. Ayrıca hayıflanıyorsunuz tekrar sigortacıya gideceğiz diye. Biz projeyi dijital olarak onaylattıktan sonra Samgaza gidip proje dosyasını götürüyoruz. İstanbulda en azından proje dosyası gaz açma sırasında verilebilecekmiş. Beterin beteri var derler ya. Size göre biz beterin beteriyiz. Bizden daha  beterleri var mı bilemiyorum....
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.