25 Nisan 2007

DOĞALGAZ İÇTESİSATINDA FLEXBORU KULLANIMI

DOĞALGAZ DAİRE İÇİ TESİSATININ TAMAMININ FLEXBORU KULLANILARAK YAPIMI MÜMKÜNMÜDÜR ?

GEÇENLERDE BİR ARKADAŞIM İTALYADAN BİR KATOLOG GETİRDİ,

KATALOGDA TANITIMI YAPILAN FLEX HORTUMUN İTALYADA İÇTESİSATTA KULLANILDIĞI YAZIYORDU.

BÖYLEBİR TESİSAT TÜRKİYEDE UYGULANABİLİRMİ? MÜMKÜNMÜDÜR

KULLANIMIDA, MONTAJIDA ÇOK KOLAY, KAYNAK YOK, CURUF YOK ,KİR YOK, PAS YOK, BOYA YOK,....

SAYGILARIMLA...


25 Nisan 2007

bende geçenlerde duydum hatta türkiyede bazı yerlerde deneniyomuş sonuçları görmek açısından...

kolaylık sağlar elbette..

 
25 Nisan 2007

Yazdiginiz konu dogrudur.Paslanmaz flexible dogalgaz borusu basta Almanya ve Hollanda olmak uzere Avrupada kullanilmaya baslanmistir.Ulkemizin en buyuk flexible hortum imalatcisi firma bu konuda arastirmaya girmis ve2 yil once  numune borularda getirmistir.Ancak uretim asamasi icin gerekli uretim bandi tezgahlari cok pahallidir.Ayrica su anda dogalgaz boru sektorunu tekelinde tutmakta olan firmada bu malzemenin ulkemize girisini engelleyici rol oynamaktadir.
25 Nisan 2007

MESELA BEN KENDİ EVİME YADA HERHANGİ BİR EVE DÖŞEYECEĞİM TESİSATTA İÇ TESİSAT MALZEMESİ OLARAK SİYAH DEMİR BORU YERİNE FLEX KULLANSAM GAZ DAĞITIM FİRMASI BU TESİSATI ONAYLAR MI ? BEN YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM ŞU ANKİ İÇ TESİSAT YÖNETMELİKLERİNE AYKIRI BÖYLE BİR DURUM...
25 Nisan 2007

Sozu edilen boru henuz TSE'de kabul gormus ve gaz dagitim sirketlerince uygulabilirliligi akredite edilmis malzeme olmadigindan kabul gormeyecektir.


25 Nisan 2007

Bartrobel34 yazdı:
Sozu edilen boru henuz TSE'de kabul gormus ve gaz dagitim sirketlerince uygulabilirliligi akredite edilmis malzeme olmadigindan kabul gormeyecektir.

peki hocam bu boruyu TSE ve dağıtım şirketleri gibi şirketlere kim kabul ettirecek .

YANİ BİZLERİN ELİMİZDEN GELECEK BİRŞEYLER YOKMU ?

(BİZ ÇALIŞAN BEYİNLERİN)
25 Nisan 2007

bence deneme derim.çünkü bartrolbel34 ün dediği gibi tse si alınmamış bir malzeme aslında süper olurdu ama gaz dağıtım şirketindeki müh. böyle bir riski göze almaz.adam kendini riske atmış olur.


25 Nisan 2007

BÖYLEBİR MALZEME KULLANMAK BİZLERE VE KULLANICILARA FAYDALIMIDIR?

FAYDALIİSE BUNU EN KISA SÜREDE NASIL HAYATAGEÇİRTEBİLLİRİZ?

PEKİ BU KONU HAKKINDA YAPILABİLECEK HİÇBİRŞEY YOKMU ?

SİZİBİLMEM AMA BEN BU KONUNUN PEŞİNİ BURAKMAYI DÜŞÜNMÜYORUM.

SAYGILARIMLA...
01 Ekim 2007

Arkadaşlar birkaç İstanbul firması AKSA yönetiminde Anadoluda denemeler yapmış ve oldukça iyi sonuçlar elede edilmiş, fakat sistemin tam olarak onaylanması ve standartlaşa bilmesi için birazdaha beklememiz gerekecek. Çünkü bu sistem uygulamaya geçildiğinde bir dairenin tesisatının döşenmesi 1 ila 2 saat arasında sorunsuz olarak tamamlanabilecek ve bu hem bizler hemde kullanıcılar için oldukça olumlu sonuçlar doğuracak.

Saygılarımla... 


01 Ekim 2007

bilmak yazdı:
Arkadaþlar birkaç Ýstanbul firmasý AKSA yönetiminde Anadoluda denemeler yapmýþ ve oldukça iyi sonuçlar elede edilmiþ, fakat sistemin tam olarak onaylanmasý ve standartlaþa bilmesi için birazdaha beklememiz gerekecek. Çünkü bu sistem uygulamaya geçildiðinde bir dairenin tesisatýnýn döþenmesi 1 ila 2 saat arasýnda sorunsuz olarak tamamlanabilecek ve bu hem bizler hemde kullanýcýlar için oldukça olumlu sonuçlar doðuracak.

Saygýlarýmla... 

Sevgili Bilmak

Oncelikle tekrar hosgeldin.Zira epey zamandir seni forumda goremiyorduk.Bu acmis oldugun konu vesilesi ile bir aciklamada bulunmak istiyorum.Bu ulke malesef bilimde kulturde vede en onemlisi teknolojide  malesef yenilikleri denemeden ve uygulamadan hatta uygulanabilirligini gormeden kolay kolay ikna olmuyor.Buna basiretli yonetici muhendislerimizde dahildir.Avrupanin 20 yildir hatta belkide daha fazla kullanmkta oldugu LNG sistemini biz yeni yeni getiriyoruz, ayni lpg otogazda oldugu gibi.Simdi esas konumuza gelecek olursak; Aksa camiasinda belkide dogalgaz sektorunde bu fikri yani stainless steel flexible boru ile daire ici tesisatlarin dosenmesi konusunu gundeme getiren ilk kisiyim.Aksa ve anadoludogalgaz dagitim sirketlerinde gorev yaparken 2004 senesinde bu konuyu takip etmeleri ve uygulamalri konusunda HACI AYVAZ firmasina sunan da benim.Zira bu fikri Haci ayvaz camiasina goturdugumuzde onlarin bu konuya bakis acilari cok ciliz vede ozguvensizdi.Zira onlara bu konuda daha ileri gitmelerinin gerektigini ve bu konunun bu ulke ekonomisinide getirisi olacagi vede tesisatlarin min zaman kaybi ile dosenmesinin bile abonelerin dogalgaza gecis kararini bile hizlandiracagini yine anlatan benim.Eger 2004 yilinda soylemis oldugum bu konu uzerinde daha ciddi ve saglam durl mus olsaydi ozellikle de Aksa ve Anadolu dogalgazin basiretli yoneticileri bu konuya daha fazla inanmis olsalardi simdi uzerinde konustugumuz bu konu piyasada gecerlilik kazanmis ve hizli bir sekilde uygulaniyor olacakti.Ancak bu ulkede bazi kararlar cabuk uygulanamiyor zira Localar ve egemen sermaye isin icine giriyor dogru soyleyenide dokuzuncu koyden de kovuyorlar tipki benim ................................gibi

En derin sevgi ve selamlarimla

Bartrobel34    
03 Ekim 2007

Sayın Bartrobel34 hocam bahsettiğiniz ayvaz şirketinde ve sizinde belirttiğiniz düşünce şeklinde bir değişme olmamış zira bu firma dışında birkaç firma bu çalışmaya hızla katılmış ve birinci deneme dairelerini döşeyerek bitirmişler ve bir sonraki deneme dairelerinde işin sağlığı ve pratikliği için hangi malzemeler gerektiğini belirlemiş, model üretimlerini gerçekleştirmiş ve küçümsenemeyecek yatırımlar yapmışlar. Ama sizinde belirttiğiniz gibi çoğunluğun çalışması ve istemesi yetmiyor, bazı büyüklerin (parasal açıdan) buna izin vermeleri gerekiyor. Bütün olumsuzluklara rağmen bu iş olacak sanırım.

Benimde bu konuyla ilgili bir fikrim var ama sanırım daha erken.

Soru : Döşediğiniz tesisat sizce estetikmidir ?04 Ekim 2007

 öncelikle merhaba bu benim ilk yazım. bu konuda bildiğim aksa ya bağlı bazı bölgelerde denendiği ve zorlununda kabul ettiği ayrıca tse den onay alınmış hepimize hayırlı olsun ama ben parçalarıda inceledim gayet güzel ama şimdilik sadece bi firma var üretim yapan. bildiğim kadarıyla bi firmada ithal getirecekmiş. saygılarımla....

 
04 Ekim 2007

erciyes yazdı:

 öncelikle merhaba bu benim ilk yazım. bu konuda bildiğim aksa ya bağlı bazı bölgelerde denendiği ve zorlununda kabul ettiği ayrıca tse den onay alınmış hepimize hayırlı olsun ama ben parçalarıda inceledim gayet güzel ama şimdilik sadece bi firma var üretim yapan. bildiğim kadarıyla bi firmada ithal getirecekmiş. saygılarımla....

 Sayın erciyes bahsi geçen firma isimlerini verirseniz sevinirim .

Saygılar....05 Ekim 2007

Evet sayın Erciyes konuyu biraz daha açarsanız seviniriz...[nerede.hangi tip tesisatlarda,ne tür bağlantılar yapılmış vs. gibi sorulara cevap bekliyoruz)


12 Kasım 2007

">

">

yukarıdaki resimlerde özellikle trakya bölgesinde onayı alınmış pepe nin ürettiği flekslerle iç tesisat yapımı gözükmekte .

iç tesisatın fleksle yapılması sizce ne kadar güvenli her türlü görüşünüzü yazarsanız sevinirim.
12 Kasım 2007

">

">">Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.