buzz
buzz
29 Haziran 2007

Gaz Yolu Armatürleri Basınç Kaybı Hesabı?

gaz yolu armatürleri basınç kaybı nasıl hesaplanıyor. 4-5 proje inceledim işin içinden çıkamadım.yardımlarınızı bekliyorum.........


Asur
Supervisor Asur
29 Haziran 2007

 
 • Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

  *Konu Başlığı Değiştirilmiştir.
 • buzz
  buzz
  29 Haziran 2007

  arkadaşlar gaz yolu armatürleri başınç kayıplarını bilen yok mu?


  marlo
  Supervisor marlo
  29 Haziran 2007

  arkadaş gaz yolu armatür basıncı da nedir , ne oluyor onu anlamadım.

  hat basıncın 21 mbar ise ekipmanların basınç kaybını alırsın. gaz yolu armatürlerinde alacağın bir vana vardır başka bişey yoktur. sen kullandığın armatürleri bi yaz asıl cevabıda ben sana yazarım.

  NOT : mesajı okuyanlar arkadaşlar ve sizin için lütfen konu başlıklarını konu içeriğini özetleyecek şekilde açalımm. Dogalgazprojesi.com masanızın üzerinizdeki kağıda yazılmış bir telefon numarası değildir. işiniz bitinceye kadar lazım bir not değildir. Yarın bir gün yeniden lazım olabilir yada başkası arıyor olabilir. bunun bilincinin farkına varıp ona göre hareket edelim.

   
  swuser
  swuser
  29 Haziran 2007

  arkadaşım öncelike kullanacağıun kazanın çekeceği gaz debisine, brülör cinsine gaz yolu boru hat uzunluğu gibi önemli kriterlere göre kullanım basıncının 300 mbar mı yoksa 21 mbar mı olacagını tasarlıyorsun, sonra eğer 300 mbar  için karar kılmışsan hız hesabı, ölü hacim hesabı yapıyorsun ki  bu sitede yeterince örnek var bu hesabın nasıl yapıldığı hakkında ben de burdan öğrendim merkezi sistem doğalgaz dönüşümünü, eğer 21 mbar ise ki o zaten bilinen bir hesap yöntemidir.  Download bölümündeki  projeleri  en ince detayına kadar incelemeni tavsiye ediyorum buzz kardeşim, baca hesapları dahil herşey mevcut, sana kolay gelsin


  Bartrobel34
  Danışman Bartrobel34
  29 Haziran 2007

  Gazin kullanilmaya baslandigi Ilk Yillarda 1989 -90 surecinde merkezi sistem boru tasarimlarinda gaz yolu armatur grubunda bulunan Filtre solenid valflerde cihazlarin katalog degerlerinden yola cikarak basinc dusumu hesaba katiliyordu.Ancak daha sonra boru tasarimlarinda bu uygulama kaldirilmistir.Onun icindirki sadece boru hatti uzerinde olusan basinc kaybi (boru uzunluguna ve fittingse bagli olarak) hesaplanmaktadir.Kafaniz karismasin rahat olun.

  Basarilar 
  buzz
  buzz
  30 Haziran 2007

  ARKADSAŞLAR VERDİĞİNİZ CEVEPLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER.BİRAZ DAHA AYRINTIYA GİRİYORUM.

  (21 MBAR),(200.000 LİK KAZAN)

  HESAPLANACAK KAYIPLAR:

  SERVİS SELENOİD VANASI............=?

  EMNİYET SELONOİD VANASI..........=?

  KOMPANSOTÖR............................=?

  MULTİBLOK GAZ YOLU ARMATÜR KAYBI.......=?

  SAYAÇ KAYBI...........=(SORUN YOK)

  BORULARDAKİ KAYIP.........=(SORUN YOK)

  KAZAN KARŞI BASINÇI..........(SORUN YOK)

   

   

   
  marlo
  Supervisor marlo
  30 Haziran 2007

  uzun lafın kısası burada iki vana göster ama gerekli bütün ayrıntıları (çaplar,markalar vs.) gaz yolu armatür detayında göstermelisin.

  iki vana için toplam Sx ; 0,5 x 2= 1 olarak belirt o kadar.
  buzz
  buzz
  30 Haziran 2007

  MARLO ÇOK SAOL.KÜÇÜK Bİ SORUN VAR AMA YUKARIDA YAZDIĞIM GİBİ KALEM KALEM YAZMAM GEREKİYOR KAYIPLARI.......


  Cevap Yaz

  Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.