ali orhun
30 Ağustos 2007

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

"OF , SÜRMENE,ARAKLI

YANAŞTIK TRABZON'A

İSTİKLAL SAVAŞINDA

VURUŞTUK KANA, KANA..."

KARADENİZ TÜRKÜSÜ

BAŞTA MUSTAFA KEMAL VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE ŞEHİTLERİMİZİ ŞÜKRANLA,SAYGIYLA ,MİNNETLE ANIYOR VE YÜCE TANRIDAN RAHMET DİLİYORUZ.


KaraBey
30 Ağustos 2007

bu yolda canlarını veren mehmetciklerin hepsinin ruhu şad olsun.
yavuzhan
30 Ağustos 2007

30 AĞUSTOS 1922

 

Dünya tarihindeki en haklı savaşlardan birinin kazanıldığı gün. Herkesin bir anısı vardır o savaştaki, ancak Ata’nın anısı başka olur. Prof. Dr. Yurdakul Yurdakul’un anı kitabından, Muzaffer Kılıç anlatıyor:

26 ağustos'ta 1922 tarihinde şafakta başlayan Büyük Taarruz altı gün altı gece devam etmiş ve Mehmetçiklerin aslanlar gibi saldırmalarıyla düşmanın büyük kısmı kılıçtan geçirilmişti.

31 Ağustos'ta Güneş Türklerin Büyük Zaferiyle Doğmuştu.

Aynı günün sabahı Atatürk’le harp sahasını dolaşıyorduk.Gördüklerim karşısında etrafa bakmaya bile cesaret edemiyor yürürken bacaklarımın titremesine mani olamıyordum.Böyle bir harp olamazdı.Etraf binlerce insan ve hayvan ölüleriyle adeta bir mahşer yerini hatırlatıyordu.

Büyük asker bu manzara karşısında çok rahatsız oldular ve "bu feci manzara, bütün insanlık için utanç verici bir olaydır. ama biz vatanımızı korumak için gerekli savunmamızı yaptık. buna bizi zorladılar." demiş ve ölüler kaldırılıp gömülünceye kadar hiçbir yerli ve yabancı gazetecinin bölgeye sokulmamasını, kesin olarak emretmişlerdi.

"Bu feci manzarayı gören ecnebiler, yarın bizim için neler söylemezler." demişlerdi.

Bunun üzerine, Atatürk’ün emri tutulmuş ve binlerce ölü gömülünceye kadar bölgeye hiçbir gazeteci ve fotoğrafçı sokulmamıştır.

Böylece, o durum hiçbir gazetede resimlenmemiş ve fotoğrafla belgelenmemiştir. hala da o manzarayı gösteren bir resim yoktur .

 

İşte ben bu cennet toprakları en zor şartlarda gözlerini kırpmadan hayatlarını feda ederek savunan ve sonucunda bu bayramı gelecek nesillere hediye eden şehitlerin torunları olduğum için gurur duyuyorum...

 

Zafer Bayramımız  Kutlu Olsun. 
Bartrobel34
Danışman Bartrobel34
30 Ağustos 2007

30 Agustos Zafer bayramimizi kutlar sitedeki tum arkadaslarima En derin sevgi ve selamlarimi sunarim.

Turk Ulusunun Yuce Onderi Mustafa Kemal Ataturk ve Tum silah arkadaslarinin ruhlari sadolsun.

Bartrobel34

 

 
ceryan67
30 Ağustos 2007

Bu ülke toprakları için canlarını seve seve veren şehitlerimizin ruhları şad olsun. Onlara layık bir nesil olmak ümidiyle, tüm site sakinlerinin ve Türk ulusunun Zafer bayramı kutlu ve mutlu olsun.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.