m11697
24 Kasım 2007

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN...


tilsim988
24 Kasım 2007

Bizi buralara taşiyan ögreticilerin ellerinden öper öğretmenler gününü kutlarım.


ceryan67
24 Kasım 2007

Allah vatana, millete hayırlı nesiller yetiştirecek öğretmenlerimizi eksik etmesin.

Atatürk diyor ki “Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.” Yüzyılar öncesinde Diyojen, “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.”demiştir. Socrates ise öğretmenin ve öğretmenliğin önemini, “Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri hem her şeydir hem de hiçbir şeydir.” diye belirtmektedir. Hz. Ali, öğretmenliğin paha biçilmez değerini en kısa ve etkili biçimde, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyerek ifade etmektedir. Bu şekilde ünlüleri ve sözlerini çoğaltarak pekçok örnek sıralamak mümkün.

Öğretmen günü kutlu olsun.
ozancirpan
24 Kasım 2007

Bizi sabır ve şefkat ile bu günlere gelmemizde önemli payı olan tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Gününü" kutlarım.


ibrahimk
24 Kasım 2007

Öğretmenlerimiz,

Anneler günü, bablar günü gibi bir günlerinin olmasından memnunlar mı acaba? Yoksa böyle bir kutlama onlara yeterli gelmiyor mudur ne dersiniz?

Onları ve diğer tüm sevdiklerimizi başka günlerde de hatırlamamız temennisiyle huzurlu ve güzel günler diliyorum.
faruk_42
24 Kasım 2007

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
ali orhun
25 Kasım 2007

Halihazırda bir üst düzey yöneticimizin, konuyla ilgili  verdiği beyanatı aktarıyorum.

"Eğer Türkiye'de bir sosyal patlama yoksa, bunu öğretmenlerimize borçluyuz"

İlk emri, "oku" "hiç bilenle,bilmeyen bir olur mu?" ,olan bir inancın sahipleriyiz.Dolayısıyla, gerçekden, bizleri yetiştiren Öğretmenlerimize  çok şeyler borçluyuz.

Tüm Öğretmenlerin,Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Tüm öğretmenlere saygılar sunarım...

 

 
Bartrobel34
Danışman Bartrobel34
24 Kasım 2008

Ögretmenin adi bayan Thompson du ve 5.sinif ögrencilerinin önünde ayakta durdugu ilk gün onlara bir yalan söyledi. Çogu ögretmen gibi, onlara bakti ve hepsini ayni derecede sevdigini söyledi. Bu mümkün degildi, çünkü orada en önde, sirasina adeta çökmüs gibi oturan küçük bir ögrenci vardi.

Adi Teddy Stoddard. Bir önceki yil, bayan Thompson, Teddy i gözlemis, onun diger çocuklarla oynayamadigini; giysilerinin kirli  ve kesinlikle banyo yapmasi gereken bir halde oldugunu görmüstü...

Çalistigi okulda bayan Thompson, her ögrencinin geçmisteki kayitlarini incelemekle de görevlendirilmisti ve Teddy nin bilgilerini en sona birakmisti. Onun dosyasini incelediginde sasirdi. Çünkü; birinci sinif öðretmeni: "Teddy zeki bir çocuk ve her an gülmeye hazir. Ödevlerini düzenli olarak yapiyor ve çok iyi huylu... Ve arkadaslari onunla olmaktan mutlu..." diye yazmisti.
Ikinci sinif ögretmeni: "Mükemmel bir ögrenci, arkadaslari tarafindan sevilen, fakat evde annesinin amansiz hastaligi onu üzüyor ve sanirim evdeki yasami çok zor.." diyordu.
Üçüncü sinif ögretmeni: "Annesinin ölümü onun için çok zor oldu. Babasi ona yeterince ilgi gösteremiyor ve eger birseyler yapilmazsa evdeki olumsuz yasam onu etkileyecek.“ diye yazmiþti.
Dördüncü sinif ögretmenine gelince: "Teddy içine kapanik ve okula hiç ilgi göstermiyor, hiç arkadasi yok ve bazen sinifta uyuyor." demisti.
Simdi bayan Thompson sorunu çözmüstü ve kendinden utaniyordu. Ögrenciler ona güzel kagitlara sarilmis süslü kurdelerele paketlenmis yeni yil hediyeleri getirdiginde kendini daha da kötü hissetti. Çünkü Teddy nin armagani kaba kahverengi bir kese kagidina beceriksizce sarilmisti. Bunu diger öðrencilerin önünde açmak ona çok aci verdi.
Bazilari, paketten çikan sahte taslardan yapilmis, birkaç tasi düsmüs bilezigi ve üçte biri dolu parfüm sisesini görünce gülmeye basladilar, fakat ögretmen, bilezigin ne kadar zarif oldugunu söyleyerek ve parfümden de birkaç damlayi bilegine damlatarak onlarin bu gülmelerini bastirdi.
O gün okuldan sonra Teddy ögretmenin yanina gelerek; "Bayan Thompson, bugün hep annem gibi koktunuz" dedi.

Çocuklar gittikten sonra ögretmen yaklasik bir saat kadar agladi. O günden sonra da çocuklara okuma, yazma, matematik öðretmekten vaz geçerek onlari egitmeye basladi. Teddy ye özel bir ilgi gösterdi. Onunla çalisirken zekasinin tekrar canlandigini hissetti. Ona cesaret verdikçe çocuk gelisiyordu. Yilin sonuna dek, Teddy sinifin en çaliskan ögrencilerinden biri olmustu.

Ögretmenin, hepinizi ayni derecede seviyorum yalanina karsin Teddy, onun en sevdigi ögrenci olmustu.

Bir yil sonra, kapisinin altinda bir not buldu. Teddy' dendi. Tüm yasantisindaki en iyi ögretmenin kendisi oldugunu yaziyordu. Ondan yeni bir not alana kadar 6 yil geçti. Notunda liseyi bitirdigini ve sinifindaki üçüncü en iyi ögrenci oldugunu ve bayan Thompson un halâ hayatinda gördügü en iyi ögretmen oldugunu yaziyordu. Dört yil sonra, bir mektup daha aldi Teddy den. O arada zamanin onun için zor oldugunu çünkü üniversitede okudugunu ve çok iyi dereceyle mezun olmak için çok çaba sarfetmesi gerektigini yaziyordu. Ve bayan Thompson halâ onun hayatinda tanidigi en iyi ögretmendi. Daha sonra dört yil daha geçti ve bir mektup daha geldi. Çok iyi bir dereceyle üniversiteden mezun oldugunu ama daha ileriye gitmek istedigini yaziyordu. Ve halâ bayan Thompson onun tanidigi ve en çok sevdigi ögretmendi. Bu kez mektubun altindaki imza biraz daha uzundu. Theodore F.Stoddard Tip Doktoru.


Bu hikaye burda bitmedi. Ilkbaharda bir mektup daha aldi bayan Thompson. Teddy hayatinin kadiniyla tanistigini ve evlenecegini yazmisti. Babasinin birkaç yil önce öldügünü, bayan Thompson un dügünde damadin anne ve babasi için ayrilan yere oturup oturamayacagini soruyordu. Tabii ki oturabilirdi.
Tahmin edin ne oldu? Bayan Thompson törene giderken özenle sakladigi birkaç tasi düsmüs olan o bilezigi takti, Teddy nin ona verdigi ve annesi gibi koktugunu söyledigi parfümden sürmeyi de ihmal etmedi.
Birbirlerini sevgiyle kucaklarlarken, Teddy, onun kulagina "Bana inandiginiz için çok tesekkürler bayan Thompson, kendimi önemli hissetmemi sagladiginiz için ve beni böyle degistirdiginiz için de..." diye fisildadi.

Bayan Thompson gözünde yaslarla ona karsilik verdi: "Yaniliyorsun Teddy... Ben degil, sen bana ögrettin. Seninle karsilasincaya kadar ben ögretmenligi bilmiyormusum..!"

Tum ogretmenlerimizin ogretmenler gununu kutluyor bizlere emegi gecmis hocalarimizin hurmetle ellerinden opuyorum.

Saygilarimla
thesolid27
24 Kasım 2008

"Tüm öğretmenlerin öğretymenler gününü kutluyorum"
ali orhun
24 Kasım 2008

"BANA BİR HARF ÖĞRETENİN,40 YIL  KÖLESİ OLURUM"-HZ.ALİ


cafer.
24 Kasım 2008

bir öğretmen olarak arkadaşların yazdığı güzel mesajlar için çok tesekkür ederim.      bir anımı hatırladım.... sizlerle paylaşmak isterim

istiklal marşı töreninde bir öğrencinin ayakkabı topuklarına bastığını gördüm (İÇİMDEN BİRAZ KIZAR GİBİ OLDUM) törenden sonra nedenini sordum ayakkabının küçük geldiğini söyledi diğer arkadaşlara durumu söyledim herkes hüzünlendi ertesi gün yeni ayakkabı aldık .

bazen  çok yakınımızdakılerin basit ihtiyaçlarını göremıyor derman olamıyoruz
zaferakıncı
24 Kasım 2008

Şimdi eğer bu piyasada doğalgaz ve kalorifer tesisatı ustası olarak çalışıyorsam, hep onların sayesinde. Benim buralara gelmemde emeği geçen ve tüm öğretmenlerimiz bu özel gününü kutluyorum. ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.