erhan38
erhan38
23 Şubat 2008

Tavan Yalıtımı

Merhaba,

Bir tanıdığımın serbest, korumasız diye tabir ettiğimiz bahçeli  evi var, soğuk olduğundan şikayet ediyordu, duvarlar 45 cm bizim buralarda ''yonu'' taş dediğimiz taştan yapılmış (kayseri'de bağ evleri, bahçeli evler genelde bu taşla yapılır) ve duvarların yalıtıma ihtiyacı olmadığını, ayrıca evin nefes almasını istediğini ve buralara yalıtım yaptırmayacağını söylüyor, ben de çatısı olmayan sadece beton dam olan tavanına izocam' da foam board olarak geçen başka markalarda da muadilleri bulunan malzeme ile yalıtım yaptırmasını tavsiye ettim. Sizlerin başka önerileri var mı? Hepinizin duvar yalıtımı diyeceğini biliyorum ama 'eski toprak' amcamız razı olmuyor maalesef.

İyi çalışmalar dilerim.


m.alp_alper
m.alp_alper
23 Şubat 2008

Tavan izolasyonunda izolasyon yapmadan önce zemin üzerine kirec döküp sonra izolasyon malzemesi olarakta 5cm strafor kullanmanız daha sağlıklı olur. ( zemine kirec dokmekteki amac haşerelerin üremesini engellemek)

Marka ismi olarak izocam dediğiniz (cam yünü) icerisinde asbest ihtiva ettiginden sağlıklı bir yalıtım malzemesi değildir. bizim bolgedeki kamu dairelerinde daha önceden cam yünü ile yapılmıs izolasyonlar sökülmeye basladi

 


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.