Konu: Kombideki barın düşme sebebi

Trengineer
Trengineer
16 Şubat 2010

Sürekli düşmesi su kaçağındandır büyük ihtimal gözle görülmeyen yerlerde arayın kaçakları örneğin yer altındaki tesisatlarda bunu da en iyi alt kattaki komşunuzdan bilebilirsiniz. Bir ihtimal de genleşme tankına su kaçabiliyor olabilir ama zayıf bir ihtimal


yoncacilar
yoncacilar
16 Şubat 2010

kapalı genleşme deposunun azot gazı azalmış olabilir. servise danışın bence
seyup61
seyup61
17 Şubat 2010

Tesisat döşemenin altından geciyor.Mutfaktaki radyatörün musluklarını kapatınca bar daki düşme azaldı.Galiba tesisattan.İnternetten araştırma yaptım BCG 30 diye bir ilaç var.Tesisattaki delikleri kapatıyor.Su ile karıştırılıp sisteme dökülünce 2 gün içerisinde kendini tamir ediyor.Bunun ileride kombiye bi zararı olur mu?Kırıp dökmeden yapılacak en iyi çözim gibi gözikiyor.


ali orhun
ali orhun
17 Şubat 2010

Tesisattaki delikleri kapatıyor.Su ile karıştırılıp sisteme dökülünce 2 gün içerisinde kendini tamir ediyor.Bunun ileride kombiye bi zararı olur mu?Kırıp dökmeden yapılacak en iyi çözim gibi gözikiyor.

Kombiye zarar verebilir...Reklamlara aldanmayın...Birilerinin zarf atmasına gelmeyin...Kolay Gelsin....
maatonifi
Uzman maatonifi
17 Şubat 2010

Şebeke basıncı düşük veya zaman zaman su kesiliyorsa ve kombi altındaki tesisat doldurma musluğu iyi kapatılmamışsa veya su kaçırıyorsa da basınç düşümü olur. 


seyup61
seyup61
19 Şubat 2010

Problem kombi altındaki vanalardanmış.Değişme yapıldı.şimdilik problem yok.Yorumlar için teşekkürler.Bu arada ilaç uygulması için 650-700 tl arası teklifler aldım.ilgilenenlere duyurulur.


acarlardoğalgaz
acarlardoğalgaz
19 Şubat 2010

tesisat kaçağında prodoral diye bir ilaç var dandik tesisatçıların tesisatına derman oluyor kırıp dökmekten iyi olur ben uyguladım mükemmel bir radyatörün suyunu biraz boşaltıyosun bir kuyruklu dirsek huni ile bir su bardagı prodoral ilave ediyosun kombinin derecesini 40 a ayarlıyosun bir gün çalıştırıyorsun sonuç mükemmel kombiye tesisata zararı olmaz .bu uygulama kalorifer tesisatı içindir .su tesisatına kesinlikle denemeyin.


maatonifi
Uzman maatonifi
19 Şubat 2010

Tesisattaki kaçakların önlenmesi amacıyla saçmasapan kimyasalların kullanılmasına karşıyım. En iyisi tesisattaki kaçağın mekanik yollarla onarılmasıdır. Yani bolktaki çatlaktan dolayı motor içine kırmızı biber koyma dönemi bitmiştir.


acarlardoğalgaz
acarlardoğalgaz
19 Şubat 2010

hocam bu ilaç şurup gibi tesisata hiç zararı yok bir kg 70 tl ben satıcısı deyilim banada bir dostum tavsiye etti ulaşılması maliyetli arızalara tam çözüm yerde granit var aynı rengi yok napıcan hiltiyi çekip dağıtıcanmı hangisi daha uygun sence
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.