mkmkhk
mkmkhk
01 Ekim 2010

Çoklu Tüketim vanası

Arkadaşlar çoklu tüketim vanası hakkında bilgi alabilir miyim? 12 daire 4 dükkanlık kolon da 3 dükkan için çoklu tüketim vanası bırakmam lazım. dikkat etmem gerekenler nelerdir.


marlo
Supervisor marlo
02 Ekim 2010

3 dükkan için kaç m3'lük debi bırakacaksın önce onu iyi hesaplaman gerekli, proje onay aşamasında iken de proje onay mühendisin "3 dükkan için neye göre bu kapasiteyi bıraktın" sorusuna cevap vermen gerekli.\r
\r
Bu tip projelerde genelde yapılan; ilk önce 12 daire 4 dükkan için debi hesaplanır ve boru çapına göre maximum debi çıkarılır ve arta kalan debi kapasitesi domestik yada çoklu vanaya kapasite olarak işlenir.\r
Bu doğru değildir, şimdilik gaz kullanıcısı olmasa bile o ticari mahaller içinde gerekli debiyi bırakılması gerekmektedir.Çünkü daha sonradan o ticari yerlerin tesisat işini de sen yapacak olabilirsin ve o ticarilerden birinin de catering firması olduğunu iş geçtikten sonra anlarsan çok başını kaşırsın.(Tecrübe )


mkmkhk
mkmkhk
02 Ekim 2010

sayın marlo ilginiz için çok teşekkür ederim. topldamda bulunan 4 dükkanın 3'ü BİM süpermarket tarafından duvarları yıkılarak tek dükkana çevrilmiş. 4. dükkana 1" hatla vanasını bırakacağım. BİM için 3 dükkan kapasiteli 9,5 m3 lük çoklu tüketim vanası bıraksam ve bu vanayı apartman sahanlığına bıraksam bir sorun olur mu? ilerde ne gibi bir sorunla karşılaşırım.
marlo
Supervisor marlo
02 Ekim 2010

herhangi bir problem olacağını sanmıyorum, çünkü belirttiğiniz mekanda tüketim yok henüz.Bunu proje de ve onay aşamasında rahatlıkla belirtebilirsin. İleriye dönük kapasite arttırımı olursa ilgili tadilat projesi çizilir, hesaplamalar yeniden düzenlenebilir.Sizinki çok sıklıkla karşılaşılan bir durum, sorun yok.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.