19 Aralık 2010

Sayacın eğik montajı

Montajda doğalgaz sayacımı yamuk taktılar.Bunun ölçümü etkilemeyeceği söylendi.Ama kullanımda sayaç hızla atıyor.Sizce sayacın eğimli takılması ölçümü etkiler mi ve ne yönde


19 Aralık 2010

etkilemez
sayaçlar hacim ölçer (körüklü sayaç için geçerlidir) yüksek tüketimli yerlerde kullanılan rotary sayaçların düz bağlanması eğimli olmaması önemlidir fakat körüklülerde fazla önem arz etmez.


17 Nisan 2012

sayaçların eğimli montaj yapılmaması gerekir, eğik montaj yapıldığında iç mekanizma sağlıklı çalışmaz.


19 Nisan 2012

daire sayaçlarının eğimli olmaması gerekir ancak eğim varsa bile faturanızı ekilemez y k E arkadaşımızın söylediği doğru. sizin sayacınızın hızlı dönme sebebi 3/4 borunuzun fazla kullanılmasından ve kombiniz varsa onun yüksek kw lı olmasından kaynaklanır ancak tüketim ve fatura birbiriyle dengeli olur yani sayacın hızlı dönmesi normaldir.

iyi günler
25 Nisan 2012

izmirden yazdı:
Montajda doğalgaz sayacımı yamuk taktılar.Bunun ölçümü etkilemeyeceği söylendi.Ama kullanımda sayaç hızla atıyor.Sizce sayacın eğimli takılması ölçümü etkiler mi ve ne yönde<br><div style="display: none; visibility: ; opacity: 0;" id="lb">
<div style="display: none;" id="lbCenter"><div id="lbImage">
<div style="display: none;" id="lbBottomContainer"><div id="lbBottom"><div id="lbCaption">
<div id="lbNumber">
<div style="clear: both;">
\r
\r
sayacın eğimi faturanızı etkilemez. siz biraz subjektif bakmışsınız hızlı dönüyo derken.


28 Nisan 2012

honest02 yazdı:

sizin sayacınızın hızlı dönme sebebi 3/4 borunuzun fazla kullanılmasından


şu konuyu bir açıklarmısınız?
29 Nisan 2012

              Cihaz tüketimi yüksek olduğu ve tam kapasitede çalıştığında sayaç numaratörü hızlı döenecektir.Sayaç debi ölçümü yaptığından cihazın o anki tüketimine bağlı olarak az yada çok yakabilir.3/4" borunun çok olması birşey değiştirmeyecektir, çünkü boru çapı hızı ve basıncı etkileyecektir, fakat bu cihazın tüketimini etkileyemeyecektir.Yani debi boru çapı ile değişmez.Hesaplamalar debi sabit alınarak yapılır.Çap debiye göre seçilir.Eğer bir sorun varsa zaten cihazınız düzgün çalışmaz hatta gaz basıncı düşük olacağından çalışmayabilir bile.\r
            Sonuç olarak cihazınız çok yakıyorsa sayaç hızlı döner.En doğrusu daha az yakan mümkünse yoğuşmalı bir cihaz kullanmanız.(Cebiniz rahat eder.)


Supervisor marlo
02 Mayıs 2012

Şöyle konuya hızlıca bir baktım ve bütün yazılanlar varsayımdan öte değil.\r
soru sahibi yalnızca sayacın eğri takıldığını ve buna bağlı olarak yüksek fatura endişesini içeren bir soru sormuş.\r
ama ne kombiden, ne yoğuşmalı sistemlerden, ne 3/4" boru çapından, ne de sayacın körüklü,rotarymetre yada türbünmetre olmasından bahsetmiş.


23 Nisan 2013

Sayacınızın eğik monte edilmesi eksik veya fazla ölçüm yapmasını etkilemez. Fakat ölçüm grubuna ciddi zararlar verecektir. Kesinlikle düzeltilmesi gereklidir.


25 Mart 2014

YUKARDA BAHSEDİLENLERLERİN HEPSİ DOĞRU SAYACIN EĞİMLİ TAKILMASI TÜKETİMİ ETKİLEMEZ. HIZLI DÖNME OLAYINA GELİNCE NUMARATÖRÜN EN SAĞINDAKİ RAKAM M3 BİNDE BİRİNİ YANİ DM3'Ü OKUDUĞU İÇİN HIZLI DÖNMESİ NORMALLDİR. TABİ BU HIZI BELİRLEYEN SİZİN CİHAZLARINIZIN KAPASİTESİDİR. AMA YİNE DE İÇİNİZ RAHAT DEĞİLSE İLGİLİ DAĞITIM ŞİRKETİYLE GÖRÜŞÜP KONTROLÜNÜ TALEP EDEBİLRSİNİZ.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.