Administrator
Site Yöneticisi Administrator
14 Mart 2011

Bursa’da Doğalgaz Patlaması!..

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde meydana gelen doğalgaz patlamasında üç kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, saat 04.00 sıralarında Gülbahçe Mahallesi Işık Sokağı'nda meydana gelen olay, Remzi A.'nın evinde meydana geldi. Evden gelen kokular üzerine kalkan Remzi A., çakmağı ateşleyince doğalgaz patlaması meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle evde bulunan Remzi A. ile Dilek (20) ve Gülizar A. (24) yaralanırken, patlama sesini bomba zanneden mahalleli sokağa çıktı.

Yaralılar, olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansı ile Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yerine gelen Bursagaz ekipleri doğalgaz hattını kesti. Patlama sebebiyle sokaktaki birçok evin camı kırıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.


Patlama ile ilgili Bursagaz bir açıklama yaptı. Açıklamada; Gülbahçe Mahallesi 7. Işık Sokak'daki patlamaya, bacalı doğalgaz sobası için bırakılan branşmanın vanadan sonra kör tapası takılmadan fleksli olarak boşta bırakılmasının sebep olduğu belirtildi.

Bursagaz İşletme ve Bakım Müdürü Nurettin Erikçi; evdeki vananın açılarak evin içine bu noktadan gazın dolduğunu tespit ettiklerini dile getirdi. Bursagaz ekiplerinin ilk belirmelere göre, ortama dolan gazın kömür sobasından veya abonenin çakmak yakması sonucu patladığını belirlediklerini anlatan Erikçi, güvenli doğalgaz kullanımı hakkında sürekli bilinçlendirme çalışmaları yaparak müşterilerini uyardıklarına dikkat çekti.


ali orhun
ali orhun
14 Mart 2011

 patlamaya, bacalı doğalgaz sobası için bırakılan branşmanın vanadan sonra kör tapası takılmadan fleksli olarak boşta bırakılmasının sebep olduğu belirtildi.

Öncelikle ,yaralılara acil şifalar dilerim.Herkese geçmiş olsun.
zemzem1
zemzem1
20 Mart 2011

yapılan ihmalkarlığa ne desem boş,çok cahiliz çok...


escapemakina
escapemakina
22 Mart 2011

menfez hakkında bilgisi olan var mı? Menfezini mi kapatmış kullanıcı?


serdarsaglam
serdarsaglam
31 Mart 2011

vana tamamen açık kalmışsa menfez işe yaramaz bence.ama çakmağını kullanan ev sahibinde burun denilen duyu organı yokmuş herhalde!


liberal_makina
liberal_makina
01 Nisan 2011

Bazı illerde maalesef kokulandırma bile düzgün yapılmıyor.... Maliyetinden mi kaçıyorlar beceremediklerinden mi anlamış değilim.\r
Kendi iliniz için deney yapın: ocağı yakmaksızın 4 saniye kadar açık tutun. ocak yakınlarında kokuyu hissetmiyorsanız sorun vardır.


hakan_bucak
hakan_bucak
01 Nisan 2011

şimdi burada kim ne kadar sorumlu.
qwerty
qwerty
19 Nisan 2011

Bir lira bile olmayan körtapanın kullanılmaması sonucu başa gelmiş bir olaysa, çok üzücü gerçekten. Aslında gaz satan firmalar düzenli bir şekilde halkı bilinçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlese bu tip olaylarla karşılaşmayız diye düşünüyorum. Genelde gaz satan kuruluşlar gaz kullanıcılarını müşteri olarak görmekte. İnsanlığı unutma örneklemesi olarak görüyorum bu tip olayları. Büyük geçmiş olsun, acil şifalar.
h.y_tekeli
h.y_tekeli
20 Nisan 2011

BİLMEMEK AYIP DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIP DÜTURUYLA KONUYA YAKLAŞMAK GEREK BANA KALIRSA. TOPLUM OLARAK ÖĞRENMEYE AÇIK DEĞİLİZ ÖNÜMÜZE BİR İMKAN GETİRİLİYOR KULLANIYORUZ YA BU NEDİR TEHLİKELİMİDİR DEĞİLMİDİR HİÇ BİR BİLGİMİZ YOK.

İLGİLİ ADRESTE BRANŞMANA TAKILI OLAN SOBA , FLEKSİNDEN SÖKÜLMÜŞ FLEKS UCUNA TAPA TAKILMAMIŞ        &n bsp;         &n bsp;         &n bsp;     ( MENFEZLER MEVCUT VE AÇIK)

HERKES USTA OLDUĞU İÇİN BİR O KADAR  SORUMLU VAR ASLINDA. BİZDEKİ BEN YAPARIM NE OLACAK MANTIĞINI AŞMADIĞIMIZ SÜRECE  BU ŞEKİLDE ÇOK TEHLİKELER ATLATIRIZ.

 

 
alpfikret
alpfikret
01 Mayıs 2011

ADAM ÖLMÜŞ MÜ ACABA SONRDAN. BÖYLE BİR PATLAMADA ADAMIN ÖLMEMESİ ŞAŞIRTICI...


mkardogan
mkardogan
16 Ağustos 2012

burda proje mühendisinin bir suçu yok sanırım . proje dışı iş yapan ustalar yada şahıs kendisi yapmıs
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.