serter
serter
01 Ağustos 2006

özel amaçlı tadilat projesi

bitişik iki bina yan bina gazlı diğer binaya tesisat çekilecek örnrk bir özel amaçlı tadilat projesi varsa çok makbule geçecek.yan bina için ağız bırakılmış.


serter
serter
01 Ağustos 2006

arkadaşlar 21 kişi okumuş ama arasında hiç bilen yok mu
m_ali581
m_ali581
01 Ağustos 2006

arkadaşım ben sana anlatayım. projenin kapağına tadilat projesi olduğu belirtip tadilat nedenini yazacaksın. çizimin yine normal çizim. ama yan bina için bıraktığın branşmanın tüketim değerini yazacaksın o kadar. bununla ilgili projeyi eklemeye çalışcam.
plumbum
plumbum
01 Ağustos 2006

Yanlış anlamadıysam aynı temel uzerine bitişik gazlı yan binadan gaz alacaksın, ve gazsız bina için vana bırakılmış. Eger vana bırakılmıssa ve ortak 1 nolu hatla beraber boru capı hesabın kritik degeri asmıyo ve ortak hattın cap degerini buyutmen gerekmiyorsa ozel amaclı tadilat projesine gerek yok. Normal kolon +daire projesi cizip ortak hattın gazlı oldugunu belirtmen yeterli.serter
serter
01 Ağustos 2006

plumbum kardeş sanırım yanlış biliyosun çünkü ben iki binaya ortak hat çekmiştim iki bina da gazsızdı ve proje de aynı anda gaz verilecek diye yazmamıştım bana yan bina gazlı ise yan bina için özel amaçlı tadilat çizmen gerekir demişti ordan aklımda kalmış.

 
plumbum
plumbum
01 Ağustos 2006

ozel amaclı tadilat projesinin yapılmasının nedeni gazlı hattan bıransman alınırken , ortak hattın yan binanın kritik degerini asıp asmadıgının kontroludur. zaten kendi binanın kritik hesabını yine kendi projende gosteriyosun. Mevcut vanadan tesisat yapacaksan yukarda bahsettigim gibi, ve de eger  aynı anda gazlanacak iki projeyi de aynı anda verirsen onaylanmasında bir sorun olmaz,
gecen hafta iki tane onaylattım, senden ozel amaclı isteyen yanılmıs olsa gerek,
musait bir zamanda mail atarım sanaiki projeyi, kolay gelsin.serter
serter
01 Ağustos 2006

peki 1 nolu hattın iki binay da yettiğini nasıl ispatlıycaksın kendim yaptı kurtardı ama o da görmek isteyecek bunu öle değil mi


plumbum
plumbum
01 Ağustos 2006

Yan bina için bırakılan vanadan teisat yapıyorsan yan bina ve kendi binanın toplam kapasitesiyle hattın hesabını kendi projende vermen gerekli, onay sırasında senden yan binanın onaylı projesi zaten istenecek ve ilk hattın senin beyan ettigin debi ve capta oldugu kontrol edilecek. Aynı anda gazlanacak tesisatlar için projende belirttikten sonra herhangi bir ozel amaclı proje yapmana gerek yok, zira projelerden herbiri onaylanırken digeride zaten isteniyor.
Gazlı ve senin tesisatın için vana bırakılmayan bir tesisattan bıranşman alırken, yan binanın 1 nolu hattını ikiye bolmus olursun ve ilk kısmın toplam debisi senin binanla beraber artar. Toplam debi ile senin binanın kritigini asmadıgının hesabını kendi projende gosteriyorsun ve yan bina için iste o zaman ozel amaclı proje yapıyorsun ve yan bina kolon kritigini gecmedigini gosteriyosun.
saygılar,
Not: download larda ozel amaclı proje vardı, eger istersen onaylı ozel amaclı mail atabilirim,zaferdogalgaz
zaferdogalgaz
01 Ağustos 2006

http://www.dogalgazprojesi.com/show_entry.asp?EntryID=117

Daha önce özel amaçlı proje örneği göndermiştim ilgilenenlere.
serter
serter
02 Ağustos 2006

plumlum her şey için çok saol  çok yardımcı oldun iyi çalışmalar
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.