umut81
umut81
23 Ağustos 2011

Müstakil Yapıda Sayaç Yeri?

merhaba müstakil binada merdiven boşluğu ve çatıya kadar merdiven var. daire için sayaç ve ileriye dönük vanayı merdiven boşluğuna koydum. onayda illa bina dışına alınması isteniyor. böyle bir şart var mıdır ?


serden
serden
23 Ağustos 2011

Müstakil yerlerde (2 katlı daireler - villalar - triblexler gibi) dışarıya sayaçları konulmalıdır. 


umut81
umut81
23 Ağustos 2011

iyi de yukarıya merdiven çıkıyor ileride daire olacak binanın ayrı giriş kapısı var. villa veya dubleks de değil.


serden
serden
23 Ağustos 2011

Misal 2 katlı bir ev düşün servis kutusunun hemen yanında ilk kattaki dairenin girişi var 2. katta ki evinde girişi tamamen ters yerde ama sen 2. kattaki evin sayacını yada branşmanını 1. katta uygun yere bırakıcaksın.

2. kata d.gaz tesisatı yapılacak misal 1.katta bıraktığın branşmana sayacını koyup 2. kata çıkıp en uygun odadan içeri giriceksin.Birde 2. kattaki eve emniyet vanası bırakıcaksın...

Misal 2 katlı yere ileride 3.katta çıkılacak diye düşünelim.Yinede branşman ağzını 1.kata bırakacaksın.Bina sahanlığına asla giremezsinumut81
umut81
23 Ağustos 2011

ne ilgisi var anlamadım sahanlıkta olmayacak da nerede olacak branşmanlar. ileride kat çıkılınca vanadan alıp üst kata branşman çıkılacak.


ac_mechanicer
ac_mechanicer
23 Ağustos 2011

bina tek katlıysa ve "sahanlık" gibi giriş kısmı varsa; o kısmı sahanlık değil de "bina girişi" olarak gösterirsen problem olmaz.
fsm11
fsm11
23 Ağustos 2011

Mesele sayaç okumayla ilgili, yani sahanlık dediğin yerin kapısı yoksa problem yok demektir kapı varsa sayaç okumaya gelen evde kimse yoksa okuma yapamacaktır demektir yani tek ihtimal iki daire olsa idi ihtimal artacaktı garip ama altında yatan mesele bu.


liberal_makina
liberal_makina
24 Ağustos 2011

Gaz dağıtım şirketi, o bırakacağınız ağızı 24 saat görebilmek isteyecektir. Müşterinin ileride kat çıkacağız türü verdiği sözler genellikle tutulmadığı veya suistimal edildiği için, dağıtım şirketi bunu kaçak gaz kullanma teşebbüsü olarak da algılayabilmekte... öyle ya vana var ucu körtapalı.. körtapayı sökmek - takmak kolay. kapalı bir yerde bağlantı yapıp kaçak gaz kullanma ihtimali çok düşük değil. (başımıza gelmişti, kaynaklı körtapayı bile kabul ettirememiştik)


lecealex
Uzman lecealex
24 Ağustos 2011

evet müstakil yapıda sayaç dışarda olmalıdır


bakarcan
bakarcan
25 Ağustos 2011

sen proje öylece ciz ver ilk başta red verir ler sonra düztme olarak sun  olur o zamn

 
erkan1818
erkan1818
25 Ağustos 2011

Arkadasım bu ise başlamadan bu işleri bu şekilde yapacagın yönünde yetkilileri bilgilendirip keske onlardan izahat alsaydın. Maddi bir kaybında olmazdı. Yukarıda yazan arkadaslarımızda dogru bilgilendirmeler yapmıslar.


umut81
umut81
26 Ağustos 2011

binanın çoklu daireden farkı yok bina girişi var yukarıya çıkan merdiven var,ayrı dairekapısı var ,üstte bir daire daha olsakapıyı açmak istemeyen yine açmaz. güvenmiyosan da gelir kelepçe koyarsın.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.