healtymoon
healtymoon
03 Şubat 2012

SHUT OFF ÇAPI

Arkadaşlar kolay gelsin.

 

300 mbar shatoff sistemi kuracaz ama kafama takılan bi soru var. shatoff girişindeki boru çapı DN32, shatoff çıkışındaki boru çapı DN 65

burada kafama takılan şu:

shatoffun giriş ve çıkış çaplarını neye göre belirliyorum. shattofun girişi ve çıkışı 11/4'' olurmu. shattoftan sonra redüksiyon kullanıp DN 65 e çıkabilirmiyim. Hızda veya başka bi konuda sorun yaratırmı.

teşekkür ediyorum.


axu2
axu2
03 Şubat 2012

regülatöre kadar 1 1/4" le gelmişsin sorun olmuyorsa regülatörde neden sorun olsun. kullanıcağın regülatörün debi değeri önemlidir.


makmuhemraht
makmuhemraht
03 Şubat 2012

 Projede gösterip kayıp ve hız kontrolune bağlı kalarak regülatör giriş ve çıkış çapını belirledikten sonra giriş çapına uygun bir regülatörü tesisata dahil ettikten sonra çıkış çapını kullanım kolaylığı bakımından ilk 20cm de değiştirme sonra ters redüksiyonla çapı artır.
 saygılar...akbaba
akbaba
05 Şubat 2012

Regülatör seçiminde debi esastır. Regülatör debisi pik kullanımlar da dikkate alınarak hesaplanan debiden %50 fazla olmalıdır. Regülatör çıkışında 21 mbarda 5 m/s hızı aşmayacak şekilde seçilecek boru çapına redüksiyonla yükselmelisiniz.


furkan
furkan
06 Şubat 2012

 regülatör   seçiminde  kriter arkadaşlarında bahs ettiği  gibi     debidir   debiye göre seçtiğin   regületörün  çapı   ne ise     giriş  tarafı 300 olduğundan  haliyle  giriş çapına göre    önüne  vana koyacaksın   ama 21    m  bar tarafında çap  büyük olacağından  burada  regületör  çapından red  ile       hesapladığın   boru çapına yükselip   ve  bu çapa görede   vana  kullanmalısın aksi  durumda      hız  problemi ile karşılaşırsın ve  pik  çekişlerde  de      boruda yüksek   hızdan  dolayı  ötme oluşabilir


healtymoon
healtymoon
08 Şubat 2012

teşekkür ediyorum


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.