Mustafa Ahi
Mustafa Ahi
07 Şubat 2012

Ferroli kombi arızası

 

      Merhaba arkadaşlar.Bir dostumun Ferroli kombisinde arıza var.Şöyleki;Kullanım sıcak suyu 40 derecede sadece sıcak su musluğu açık konumda iken su ısınmakta ancak belli aralıklarda suyun sıcaklığı düşüp tekrar yükselmektedir.Düşme ve yükselmede kombi çalışmaya devam etmektedir.Bu sıcaklık farkının oluşmasının nedeni ne olabilir?Kombi bitermik tek eşanjörlüdür.Yardımcı olursanız memnun oluruz.Teşekkürler,iyi çalışmalar.


ali orhun
ali orhun
08 Şubat 2012

@Mustafa Ahi,

Değerli arkadaşım,

olayın çok muhtemel sebepleri (gaz debisi, yakıcı uç tıkanması,hatdaki sorunlar,cihaz termostadı,soğuk su basıncı,vb) olabilir.Çok kolay ve pahalı öneri ama,FERROLİ SERVİSİ o sisteme/cihaza bakıp muhtelif sebepler listesini denetleyecek, kesin sonuca varacak.

Benim acizane tavsiyem yukarıdadır.
Mustafa Ahi
Mustafa Ahi
08 Şubat 2012

 

      Teşekkür ederim.Kombi Manisa'da ve Ferroli servisi gelip biz anlamadık,yapacak birşey yok demişler.Daha doğrusu biz Ferroli servisçiliğini bıraktık demişler.Başka servis yok.Tabii kombi vs alırken servis durumunun araştırılmasının önemi anlaşılıyor.Sizin yazdığınız muhtemel arızaların dışında kullanım sıcak suyu NTC sinde bozukluk olabilir mi?diye aklıma geliyor.NTC doğru direnç değişikliğine gidemiyorsa alev boyu düzensiz boyut değiştirir değil mi?
erkand
erkand
08 Şubat 2012

kullanım suyu sıcaklığı sürekli olarak çalışırken mi su sıcaklığı azalıp artıyor ? anladığım kadarıyla domitech kombi. SAğlam kombi ama.

Manisadaki servis durumunu bilmiyorum ama geçici olarak problem olmuş olabilir. 44 44 01'i arayayarak size yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz. En kötü ihtimalle izmir'den bi' servis yönlendirirler.Mustafa Ahi
Mustafa Ahi
08 Şubat 2012

   

    Afedersiniz banyo yaparken su bir ara soğuyuveriyor.Sonra tekrar ısınıyor.Bu arada musluklarla oynanmıyor.Zaten 40 dereceye ayarlı ve sadece sıcak su musluğu açık konumda.
yahyagezer
yahyagezer
08 Şubat 2012

Binanızda hidrafor var mı?SİZ KAÇINCI KATTA OTURUYORSUNUZ.


hvac
Uzman hvac
08 Şubat 2012

        Cihazınızın sıcak su içinde bir sensörleri vardır.Bu sensörler şebekeden giren suyun debisini ve sıcaklığını ve çıkan suyun debi ve sıcaklığı ölçerek, ısıyı sabit tutmaya çalışırlar.Türbin şeklinde olanlardan tutunda manyetik v.b. pek çok çeşidi vardır.
         Sıkıntılar bu sensörlerle alakalı olabileceği gibi sizin şebekeden gelen su basıncınız ve debiniz de önemlidir.Bazen binalarda basınca bağlı olarak düşüş ve çıkışlar yaşanabilmektedir, bu nedenle su dalgalı olarak gelebilir.Musluk aynı derece de dursada değişen birşey olmaz.Su basıncı ve debisi konularını inceledikten sonra Ferroli çağrı merkezini arayıp servis talep etmelisiniz.Mustafa Ahi
Mustafa Ahi
09 Şubat 2012

 

     Evet,bir sitedeyiz.Hidrofor var ve daire 1.katta.
yahyagezer
yahyagezer
09 Şubat 2012

Muhtemel olarak sıcak alınırken hidrafor devreye girerek kombinin içinden hızlı bir şekilde geçtiği için tam ısınmadan ıık bir şekilde geçiyor.o yüzden ilk katlarda hız ve basınç fazla olduğundan kombinin altına veya daire giriş sayacından sonra bir su basınnç regilatörü taktırmanızı tavsiye ederim.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.