Konu: 2020 YILI HANGİ MARKA KOMBİ TAVSİYE EDERSİNİZ ? ( KONVANSİYONEL VE YOĞUŞMALI)

ilknur.ozdemir
ilknur.ozdemir
4 hafta önce

Arkadaslar benim de bir sorum olacak. 180 metrekare , 4+1, 2 banyolu ve 12 metre toplam petek boyu olan guney bati cepheli, isi yalitimli yeni bir eve Daikin ve baymak arasinda kaldim. Oncelikle bu eve 24 kw mi 28 kw mi almaliyim. Daikin 24 kwnin yetecegini cunku 20600kcal oldugunu ve modulasyonunun cok iyi oldugunu soyledi. Baymak ise idee 28 kwlik olani tavsiye etti. Onceki kombimde baymak novadens extra 28kwlik olandi. Kararsiz kaldim. 

Daikin D2CND024 24KW 2000 Kcal/HYoğuşmalı Kombi mi 

Baymak Idee 28 Premix 28000 Kcal/H Yoğuşmalı Kombi mi

 
canguntan
Danışman canguntan
4 hafta önce

12 m. radyatör boyu için 24 kW cihaz kullanabilirsiniz ama tesisatınızın çok iyi çekilmesi lazım.Teknik tarafın dışında içinizde bir soru işareti kalacaksa 28 kW cihaz alın ama 24 kW ile'de rahat ısıtabilirsiniz.
Cihazlara gelince Daikin malum Japon menşeyli bir ürün, sanırım fabrikası da burada, Baymak'ta şu anda yoğuşmalı cihazlar üzerinde uzman Hollanda menşeyli bir firmaya ait.
Her iki cihazı da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz ama Baymak çok daha eski ve servisi tahminim daha fazla olan bir firmadır. İki cihazda da bir sorun duymadım.
Sadece Idee diğerine göre ebat olarak daha küçüktür. Radyatör boyunuzun uzun olması yoğuşma açısından da bir avantajdır.60 derecede yolladığınınız gidiş suyu sıcaklığı 40'a kadar düşerse en yüksek verimi de elde edersiniz. Ayrıca 12 m. radyatör 180 m2 bir ev için ki yalıtımlı ve güney cephe, sanki biraz fazla gibi geldi bana.Benim konuştuğum 180 m2 net alan ise tabi.Eğer bürütse radyatör miktarınız oldukça fazla. Bu 12 m. radyatörlerin hepsinin yükseklikleri 60 cm.'mi dir? 
Bulunduğunuz bölge çok soğuk mu? Ben Kayseri'de yaşıyorum. Bazen -20- -25'leri görebiliyoruz ama bu kadar radyatörü nadiren kullanırız?Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.


lighterozzy
lighterozzy
4 hafta önce

Hocam evim brut 180 m2 tam olarak 11,25 metre radyator ve iki banyoda iki adet havlu radyator var. Ben kisaca 12 dedim. Evet hepsi 60lik radyator ve ben de Çorumda yasiyorum. Yani cok sert geciyor kislar. Bir de rica etsem Vaillant da olabilir mi alacagim kombi olursa hangisi olur? Tesekkurler ilginize


Teknik Isı Mühendislik

Radyatör metrajınız sınırlarda olduğundan radyatör markası da etken olur kw belirlemede. Fakat 24 kw bir kombi işinizi görür.


canguntan
Danışman canguntan
4 hafta önce

Vaillant'tan her hangi bir 24 kw cihaz alabilirsiniz. Mesela Vaillant Ecotec Pure 286 24 kW'dır. Bunu kullanabilirsiniz.Ya da pro ve plus serisinin 24 kW'larını alabilirsiniz.
Tesisatınız muhtemelen mobil sistemdir.Kombi ile kollektör arası DN 32 çaplı kompozit ya da AL folyolu pprc boru kullanılmalı.


DenizBJK
DenizBJK
3 hafta önce

Merhaba arkadaşlar. Ordu / Ünye de ikamet ediyorum. Evime yakın bir zamanda doğalgaz hattı geleceğinden kombi almayı düşünüyorum. Buderus ve Vaillant markalarında yoğunlaştım ancak keşif için eve gelen arkadaşların kimi 24 kw kimi ise 28 kw lık kombi almam gerektiğini söylüyorlar bu nedenle ikilemde kaldım. Ev 165 m2 net kullanım alanı 145 m2 evin 4 cephesi açık, bütün cepheler yalıtımlı, daire son kat, çatı yok fakat yalıtım için köpük sıkıldı. Ancak ev ilk yapıldığında dış cephe yalıtım olmadığından Evin ısınmasının güç olacağı düşünüldüğünden petekler olması gerekenden çok büyük. Evin planı L şeklinde ve Oturma salonu kombiye en uzak oda 2 adet 220 cm petek var harici bütün odalar 150 cm toplamda havlupanla birliktr 13,5 metre petek var. Kombi 24kw mi almalıyım 28kw mı. Ne yapmam konusunda yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
A.balcı
A.balcı
3 hafta önce

Merhaba Ankara'da yaşıyorum evimiz 90 metrekare 2003 den bu güne kadar Alarko bacalı kombi kullaniyorduk. Doğalgaz saatimizi kartlıdan faturalıya çevirince sistemi değiştirmemizi istediler. Bu güne kadar kombimizden memnunduk yakıt tüketimi de güzeldi. Yeni aloarko kombiler hakkında ne düşünüyorsunuz yada  doğal gaz ve elektrik tüketimi açısından önerebileceğiniz bir marka varmı


Merve*
Merve*
3 hafta önce

Merhaba doğalgaz için gelen ekip warmhaus u önerdi bilgisi olan var mı? Tasarruf olarak nasıl ? 


Ahmet Solmaz
Ahmet Solmaz
3 hafta önce

DenizBJK yazdı:
Merhaba arkadaşlar. Ordu / Ünye de ikamet ediyorum. Evime yakın bir zamanda doğalgaz hattı geleceğinden kombi almayı düşünüyorum. Buderus ve Vaillant markalarında yoğunlaştım ancak keşif için eve gelen arkadaşların kimi 24 kw kimi ise 28 kw lık kombi almam gerektiğini söylüyorlar bu nedenle ikilemde kaldım. Ev 165 m2 net kullanım alanı 145 m2 evin 4 cephesi açık, bütün cepheler yalıtımlı, daire son kat, çatı yok fakat yalıtım için köpük sıkıldı. Ancak ev ilk yapıldığında dış cephe yalıtım olmadığından Evin ısınmasının güç olacağı düşünüldüğünden petekler olması gerekenden çok büyük. Evin planı L şeklinde ve Oturma salonu kombiye en uzak oda 2 adet 220 cm petek var harici bütün odalar 150 cm toplamda havlupanla birliktr 13,5 metre petek var. Kombi 24kw mi almalıyım 28kw mı. Ne yapmam konusunda yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.evde 13 metre kare radyatör ve çatı katı ise 24 kw yetmez 28 kw almanızı öneririm nedeni ısıtma ve pompası daha güçlü oldugu için 


Ahmet Solmaz
Ahmet Solmaz
3 hafta önce

Merve* yazdı:
Merhaba doğalgaz için gelen ekip warmhaus u önerdi bilgisi olan var mı? Tasarruf olarak nasıl ? 


warmhaus türkiye pazarına yeni gelen bir kombi istanbul içinde fazla tüketilmesede anadolu satışları iyi bir marka piyasaya göre uygun kombileri var 


Merve*
Merve*
2 hafta önce

Bosch ta hangisini önerirsiniz?
2300i 24kw
2200i 
7000i yada başka bir modeli


Teknik Isı Mühendislik

Merve* yazdı:
Bosch ta hangisini önerirsiniz?
2300i 24kw
2200i 
7000i yada başka bir modeli


2300i


Mehmet Yıldız
Mehmet Yıldız
4 gün önce

Vaillant 286/5-3 ile buderus gb122i arasında kaldım


001atb
001atb
23 saat önce

Arkadaşlar merhabalar evime Alarko kombi ve radyatör taktırmak istiyorum.Şehir Adana.Adana da bildiğiniz güvenilir,işini kaliteli yapan bayiler var ise o bayiler içinde tavsiyelere açığım.Alarko'yu tavsiye edermisiniz?Daha önce Alarko kullanmış deneyimi olanlar yardımcı olabilirse memnun olurum. Kombi Modeli SRS 20 yada SSP 20 olacak.


canguntan
Danışman canguntan
21 saat önce

Önce Alarko Carrier web sitesinden şehrinizdeki bayileri bulun ve sonra gaz dağıtım firmasının web sitesinden doğalgaz ypmaya yetkili mi bakıp ona göre karar verin. Yetkisi yoksa, cihazı alıp yetkisi olan bir firmaya taktırabilirsiniz. Genelde cihazı satan montajını yapar ama yetkili olması gerekir.
Alarko eskisi kadar yaygın değil ama istiyorsanız alabilirsiniz. 
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.