02yusuf744
4 ay önce

115 m2 evimize hangi kombiyi almalıyız?

Merhaba yeni evimize kombi alicagiz. Ev 115 metrekare 4+1
Baymak DuoTec Compact Premix 24 Kombi
Baymak Lambert LPY 24 Fi Kombi (20000 kcal/h)
Airfel Digifel Premix 24 kw Kombi (20000 kcal/h)
Bunlardan hangisini tercih etmeliyiz veya bu fiyat civarinda baska kombi onerirmisiniz max 3400tl


canguntan
Uzman canguntan
4 ay önce

Listedeki cihazlara bakarak benim tavsiyem Duotec Compact olacaktır. Lambert yine Baymak ürünüdür ama ekonomik seridir.Airfel artık Daikin firmasına aittir.Bu nedenle alacaksanız Daylux Premix ya da Daikin yoğuşmalı cihaz tercih etmeniz daha yerinde olcaktır. 
Bu listedeki en üst kademe cihaz Baymak Duotec'tir. (Baymak şu anda bir Hollanda firmasına aittir.)


02yusuf744
4 ay önce

İnternette arastirdigima gore baymagin urunlerinde cok sikayet var. Serviside kotu deniyor dogrumudur? Airfel tercih etmelimiyim


canguntan
Uzman canguntan
4 ay önce

Eğer şikayet sitelerini incelediyseniz hemen hemen her cihazın şikayeti bolca var.Burda önemli olan size yakın mevkide cihazın iyi bir servisinin olması.Çok kaliteli bir cihazın mesela sizin bölgenizdeki servisi çok başarılı olmayabilir.Baymak cihazların arızasını açıkçası çok duymadım ama yine de tercih sizin.Verdiğiniz 3 ürünün içinde Duotec'i ayrı kefeye koymak lazım. Hatta şunu da ekleyeyim Baymak'ta birden fazla ortak firma olduğundan farklı ürünler var. Duotec yerine mesela Novadens ya da Novadens Extra alabilirsiniz. Bu cihazdan çok satıldı şikayet az. Novadens extranın mesela ön panelini sökerek oda termostatı olarak kullanmanız da mümkün.


emrahgoktas01
3 ay önce

Merhaba; kombilerle ilgili birçok araştırma yaptım en iyi arçelik kombive vaillant diye düşünüyorum.


canguntan
Uzman canguntan
2 ay önce

Cihaz alırken, cihazın geçmişini de sormanızı tavsiye ederim. Vaillant tamam ama Arçelik çok uzun zamandır kombi çıkartan bir firma değil.Ayrıca kesinlikle Arçelik ve Vaillant'ı karşılaştırmayın derim.Vaillant herşeyiyle Arçelik'ten çok daha iyi.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.