bozansukru
bozansukru

Kayıt Tarihi : 18 Ekim 2018
Son Ziyaret : 10 ay önce
TÜRKİYE GENELİ

takip et mesaj

Yazmış Olduğu Cevaplar


Konu: Samgaz örnek sözleşme ?

bozansukru
bozansukru
08 Temmuz 2019

bozansukru@gmail.com şimdiden teşekür ederim.


Konu: Nace Kodları Nedir?

bozansukru
bozansukru
23 Nisan 2019

kaynak:
1- http://ticaret.satso.org.tr/nace/1603/432201-bina-veya-diger-insaat-projelerinde-isitma-havalandirma-sogutma-ve-iklimlendirme-sistemlerinin-tesisati-ev-tipi-boyler-kombi-kazan-vb--ve-brulorlerin-.aspx
2-http://ticaret.satso.org.tr/nace/2616/711290-diger-projelere-yonelik-muhendislik-ve-danismanlik-faaliyetleri-telekomunikasyon-ve-yayincilik-projeleri-dogalgaz-ve-buhar-dagitim-projeleri-ve-digerl.aspx
Bir iç yeri açtığıında o iş yerinde hangi faliyetlerini yaptığını soruyorlar ne iş üzerine açtın bu iş yerini ona göre vergi levhasına o nace kodu ekleniyor. 
söz konusu nace kodları akmercan için söylüyorum yetki almak için ilk öncelikle açtığın iç yerindeki vergi levhasında bu nace kodları tanımlı olması lazım ikisi beraber olması lazım. çünkü birinde sadece tesisat işi yaptığını diğeri ise sadece tesisat projesi çizdiğini gözteriyor o iş yerinin.Konu: zetacad ' te bu uyarıdan dolayı proje ret olur mu?

bozansukru
bozansukru
01 Nisan 2019

arkadaşların dediği gibi hata olsaydı red yerdi. uyarıların red olmama ihtimali var fakat açıklama yazılması istenir. düzenlenmesi zor olmasa gerek arkadaşların anlattığı gibi.


Konu: Kombi tavsiyelerinizi bekliyorum

bozansukru
bozansukru
01 Nisan 2019

fiyat ve garanti açısından termoteknik öneririm


Konu: KASKAT SİSTEM ISINMA PROBLEMİ

bozansukru
bozansukru
15 Mart 2019

denge kabının olduğu sistemlerde adı üstünde gidiş çıkış sıcaklıklarını dengelemek için konulur pek fazla sıcaklık farkı olmaz ama denge kabının çıkış ve giriş leri arasında yoksa tüm sistemin girişi ile çıkışı arasında illa sıcaklık farkı olur.


Konu: KASKAT SİSTEM ISINMA PROBLEMİ

bozansukru
bozansukru
15 Mart 2019

eşanjör ani su ısıtıcıdır. sistemin olduğu konutta sıcak su kullanım suyunu karşılamak için tasarlanmıştır. denge kabı ile eşanjör birbirlerinden çok farklı şeyler. denge kabı ise sistemdeki gidiş ve dönüş suyunu dengelemek için ve kombiye giren soğuk suyun kombiden çıkan sıcak su ile bir nebzede olsa karışarak kombinin basacağı suyu ısıtmasında dahada zorlanmasını engeller.


Konu: Dogalgaz iç tesisat ve endüstriyel dönüşüm Gazmer sınavı

bozansukru
bozansukru
15 Mart 2019

buraya yüklemeye çalışıyorum ama hata veriyor. mealine attım


Konu: KASKAT SİSTEM ISINMA PROBLEMİ

bozansukru
bozansukru
15 Mart 2019

merhaba yorumları okuduğum kadarıyla peteklerdeki sıcaklık kazan çıkışındaki sıcaklığın çok altında olduğunu söylüyorsunuz. bunun en önemli nedenlerinden birtanesi Erzurum gibi dış hava sıcaklığının çok düşük olduğu bir şehirde yalıtımın yaılmaması belirtilen sıcaklık farkı boru yalıtımının olmamasından dolayı kaybolan ısıdır. denge kabı olması sistemi daha sağlıklı hale getireceğinden şüphe yok. hem kazanın daha az çalışmasına hemde sistemdeki gidiş ve dönüşteki kayıp su miktasını dengeleyecek. sistemde hava yapmasına engel olacak. biliyorsunuzki sistemde hava olması sisteme çiddi derecede zarar verir. hemde daha az ısıl verim almanıza neden olacaktır. birde sistemde hava oluşumu sitemin havayla temesı nedeniyle korozyana(paslanmaya) neden olacaktır. buda ilerde olabilecek gerek peteklerde olsun gerekte borularda çürümeye ve kaçak olmasına neden olacaktır.