Administrator
Site Yöneticisi Administrator
04 Kasım 2005

[Kilitli] Popüler Konu : Site Kuralları

 1. Site içerisinde veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları/markaları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanılamaz.
 2. Yukarıdaki şekilde davranışta bulunan üyelere uygulanacak ilk işlem "Özel Mesaj" ile kendisine 1.uyarıda bulunulması ve ilgili mesajın silinmesidir. Tekrar eden durumda kullanıcı "Özel Mesaj" ile 2. kez uyarılır ve ısrar durumunda hesabı süresiz olarak silinir.
 3. Site içerisinde kişisel-kurumsal ticari kaygılar içeren, bir markayı/kurumu abartılı bir biçimde öven yada karalayan mesajlar atılamaz. Bu tip mesajlar moderatörlerce incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.
 4. Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzelt" butonunu kullanmalısınız.
 5. Gönderdiğiniz konu yada mesaj uygun başlık altında olmalıdır, yanlış yere yazılan konu yada mesaj moderatörler tarafından uygun başlık altına taşınacaktır.
 6. Kişiye özel başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız. Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj göndermelisiniz
 7. Site içerisinde hacking, cracking, warez, siyaset, ideolojik görüş ve/veya pornografik içerikli  siteler tanıtamazsınız. Bağlantıları tanıtırken abartıdan kaçınmalı, objektif olmalısınız.
 8. İndirmeler Bölümünde ya da Site İçerisinde Hacking, cracking, warez gibi illegal konularla ilgili başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız.Herhangi bir yazılım için seriall, CD key, crack, keygen gibi bir uygulama isteğinde bulunamazsınız. Bu tür bilgileri/uygulamaları paylaşamazsınız.
 9. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, smiley gibi efektler kullanmayınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazmayınız.
Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
 1. Arama yapın: Sorduğunuz soru daha önce forum içerisinde sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Eğer sorununuzun spesifik olmadığını düşünüyorsanız, Arama özelliğini kullanınız. Sağ üst köşedeki menüden ARAMA bölümüne ulaşabilirsiniz.
 2. Düzgün Türkçe kullanın: Bu siteyi her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajlar forumda kirlilik yaratacağından moderatörlerce silinecektir.
 3. Söyleyecek sözünüz yoksa mesaj yazmayın: Sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmamalısınız. Sadece gülücük içeren mesajlar, +1 gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak tolerans tanımamaktayız.
 4. Site içerisindeki mesajlara resim eklenebilir. Mesajlarla eklediğiniz her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağını unutmayın. Resimleriniz büyükse, bunları ufaltarak göndermeniz mantıklı olacaktır.
 5. Okunaklı mesaj yazın:Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.
 6. Doğru konu başlığı seçin ve açıklama ekleyin :Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM", "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi ya da konuyla ilgisi olmayan başlıklar kullanmak yerine, konuyu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün başlık ve açıklayıcı içeriğe sahip olmayan konular, hem arama işlemi etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.
 7. Amacı Dışında Harici Bağlantılar: Hit veya backlink almak amaçlı internet adresi paylaşımı yapmak kesinlikle yasaktır. Bu amaçla adres paylaşımında bulunduğu tespit edilen üyelere tolerans tanınmamakta ve süresiz olarak uzaklaştırılmaktadır.
Yukarıdaki kurallara uymamanız halinde yöneticiler tarafından iki kez uyarılırsınız. Davranışınızın tekrarı halinde siteden uzaklaştırılırsınız. Bazı kurallar derhal uzaklaştırmayı gerektirebilir.

 
Administrator 2020-06-22

Bu konuda henüz bir cevap yazılmamış.Cevap Yaz

Bu konu yeni cevap yazmaya kapalıdır.